Rozmowa

Józefina Młynarska: Białystok ważnym startem

Podczas OOM Juniorek Młodszych w Rawie zajęła trzecie miejsce. Obecnie wyjeżdża na obóz przed startami w Białymstoku oraz w Olsztynie. Zawody są dla Józefiny Młynarskiej bardzo istotne.

Twoim ostatnim startem były OOM Juniorek Młodszych w Rawie Mazowieckiej, gdzie zajęłaś trzecie miejsce. Jak oceniasz wyścig z perspektywy czasu?
Jestem zadowolona ze startu w Rawie. Mimo, że tam nie wszystko poszło po mojej myśli. Zwłaszcza w strefie zmian, ale wyciągam wnioski i skupiam się już na najbliższych stratach.

Z której z dyscyplin byłaś najbardziej zadowolona, a która pozostawiła niedosyt?
Bardzo pozytywnie oceniam część pływacką. Udało mi się wyjść wysoko z wody. Niedosyt na pewno pozostaje po rowerze, który tamtego dnia był daleki od oczekiwań i tego, co pokazywały treningi.

Na podstawie tamtego startu jak oceniasz obecną formę?
Myślę, że forma jest bardzo dobra w tym sezonie, ale widać, że dziewczyny też nie marnowały czasu. Mimo krótkiego sezonu mam nadzieję, na kilka ciekawych startów w tym roku.

To były Twoje pierwsze zawody po tej długiej przerwie pandemicznej. Czy udało się zaspokoić głód do startów?
Faktycznie to były pierwsze poważne starty w tym roku, a jeszcze jest kilka przede mną, ale na razie jestem dalej głodna ścigania. Miałam super okazję wcześniej ścigać się dwukrotnie w Iron Dragon Challenge i trochę oswoić się przed MP z rutyną startową.

mlynarska

Zobacz też:

O wpływie COVID 19 na gospodarkę i sport. O życiu na rowerze i w triathlonie

Wyjeżdżasz na obóz w Bukowinie Tatrzańskiej wraz z grupą SportWise. Jaki jest plan przygotowawczy?
Będzie to obóz bezpośrednio przed startami w Białymstoku i Olsztynie. Założenie jest takie,  aby potrenować trochę na wysokości. Ja bardzo doceniam też zmianę otoczenia, bo bardzo lubię odkrywać nowe trasy i obiekty.

Preferujesz właśnie wyjazdy na zgrupowania, czy treningi na miejscu?
Zgrupowania są chyba najwspanialszą okazją do podnoszenia formy. Można całkowicie się  skupić na treningach i regeneracji, a wszystko w super atmosferze. Uwielbiam obozy!

Nad którymi elementami chciałabyś się skupić na tym obozie?
Będę się koncentrować na odpowiedniej regeneracji i wykonywaniu założeń treningowych jak najlepiej. Zapewne będziemy też korzystać z faktu, że jesteśmy w górach.

Będziesz przebywać na obozie do 18 sierpnia z przerwą na ten start w Białymstoku. Czy startując tak z marszu w zawodach, nie obawiasz się wystartowania na „ciężkich nogach”?
Nie, ponieważ wszyscy na obozie przygotowujemy się do tego startu. Dbając odpowiednio o regenerację i stosując się do wytycznych trenera, jestem spokojna o moje przygotowanie do  najbliższych startów.

Jak będziesz traktować ten start w Turnieju Nadziei Olimpijskich Juniorek Młodszych w Białymstoku?
To jest dla mnie ważny start i chciałbym zaprezentować się tam jak najlepiej. W moim kalendarzu te zawody były ważne niezależnie od epidemii i ilości innych startów. Starty, w których startuję w barwach narodowych, traktuję zawsze bardzo poważnie.

Które zawody będą dla Ciebie najważniejsze w tym „dziwnym” sezonie?
Najważniejszym startem w  tym roku były MP w Rawie Mazowieckiej, a z nadchodzących startów będzie to Puchar Europy Juniorów w Olsztynie za dwa tygodnie.

Rozmawiał: Przemysław Schenk
foto: materiały prywatne

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close