Wiadomości

Zofia Kuriata i Tomasz Słupik najszybszymi amatorami

Tradycyjnie mistrzostwa Polski w duathlonie w Rumi rozpoczęły się od walki amatorów. Mimo niesprzyjającej aury pogodowej na trasie był ogień.

Trzeba przyznać, że tym razem pogoda nie rozpieszczała zawodników. Na termometrach było najwyżej 5 stopni, a do tego towarzyszył wiatr. Mimo tego na starcie tłumnie zjawili się amatorzy (ok. 190 osób), którzy walczyli o medale mistrzostw Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Jeszcze przed dniem startowym było wiadome, że jedna z faworytek, Maja Wąsik, pierwotnie awizowana do rywalizacji w AG, nie zjawi się w Rumi.

Niestety przez kontuzję nie mogę uczestniczyć w tej wspaniałej imprezie, której organizatorem jest Pan Piotr Netter. Nie będzie mnie tam pierwszy raz od początku mojej obecności w triathlonie i jest mi z tego powodu bardzo przykro, ale zdrowie jest ważniejsze. Mam nadzieję, że w kolejnych latach wrócę do Rumi jeszcze mocniejsza – przyznawała Maja Wąsik, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Zawodnicy i zawodniczki startowali w formule rolling start.

Dobry początek Słupika

Pierwsze pięć kilometrów biegu najszybciej przebiegł Tomasz Słupik. Zawodnik z Warszawy zameldował się w strefie zmian, z czasem 15:47, to trochę szybciej, niż przewidywali spikerzy, którzy na zawodach wspominali, że pierwszy zawodnik zjawi się w przedziale 16-17 minut. Słupik nad drugim Dawidem Jankowskim miał 29 sekund przewagi. Na trzecim miejscu znajdował się Tomasz Spaleniak, tracąc do prowadzącego 38 sekund.

Utrzymanie prowadzenia do czasu 

Na pierwszej części trasy kolarskiej nadal prowadził Słupik, ale Dawidowi Jankowskiemu udało się zniwelować stratę do niego, do 11 sekund. Natomiast na trzecie miejsce wskoczył Jarosław Górecki z Warszawy, którego czas wynosił 31:49 i tracił do prowadzącego 23 sekundy.

Natomiast na drugiej połowie dystansu kolarskiego podkręcił tempo Jarosław Górecki, który zameldował się w T2, z wynikiem 46:06. Choć blisko był Tomasz Słupik, tracący do niego zaledwie 11 sekund. Trzeci był Dawid Jankowski ze stratą 14 s.

Zadecydował bieg

Na biegu to Tomasz Słupik okazał się najszybszy i to mu dało drugie z rzędu zwycięstwo w Rumi. Tym razem zjawił się na mecie, z czasem 55:18.

Było zimno, co najbardziej odczuwałem na rowerze, bo jeszcze trochę mną bujało przez wiatr. Jednak to mnie nie powstrzymało i okazałem się najszybszy w Rumi drugi raz z rzędu – mówił Tomasz Słupik po zawodach w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Na drugim miejscu uplasował się Dawid Jankowski, z wynikiem 55:31.

Natomiast TOP3 uzupełnił Jarosław Górecki, zjawiając się na mecie z rezultatem 55:49.

TOP5 mężczyzn AG OPEN

  1. Tomasz Słupik – 55:18
  2. Dawid Jankowski – 55:31
  3. Jarosław Górecki – 55:49
  4. Karol Bogus – 57:08
  5. Łukasz Krieger – 57:31

Mocna Kopiczko na biegu

Wśród Pań po pierwszej części zawodów na czele znajdowała się Sandra Kopiczko, przebiegając 5 kilometrów w 18:25. Zawodniczka z Giżycka jeszcze przed zawodami dzieliła się nastawieniem przed tym startem, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Pomimo wszelkich trudności stanę na starcie z bojowym nastawieniem. Nie jest to jeden z najważniejszych startów w sezonie, ale na pewno warty mocnego sprawdzianu. Tym bardziej że listy startowe prezentują się szybko – przyznawała Sandra Kopiczko, w rozmowie z TriathlonLife.pl, która po pierwszym etapie wyścigu wyprzedzała Patrycję Bielecką o 20 sekund. Goniła ją też Zofia Kuriata, która po pierwszym biegu znajdowała się na trzeciej pozycji (18:51).

Mocny rower

Po pierwszych 10 kilometrach trasy kolarskiej nadal prowadziła Kopiczko, ale miała 16-17 sekund przewagi nad goniącymi ją Zofią Kuriatą oraz Karoliną Jahnz, która na rowerze przesunęła się o kilka pozycji.

Ostatecznie na prowadzeniu po etapie kolarskim była Karolina Jahnz, z wynikiem 52:27. Choć nieustępliwie goniła ją Zofia Kuriata, tracąca siedem sekund do niej. Trzecia była Sandra Kopiczko, z wynikiem 52:53.

Kluczowe sekundy

Na biegu szybka była Zofia Kuriata, która ostatecznie wygrała z wynikiem 1:02:40.

Jestem bardzo szczęśliwa ze zwycięstwa na początku sezonu, bo rok temu byłam tutaj druga. To jest dobra zapowiedź przed kolejnymi startami – przyznawała Zofia Kuriata na mecie, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Wyprzedziła Karolinę Jahnz (1:02:52) oraz Sandrę Kopiczko (1:03:10).

Najbardziej odczuwałam niską temperaturę na rowerze. Mimo wszystko cieszę się z tego wyścigu, zwłaszcza z biegu, patrząc na to, z jakimi zmagałam się problemami zdrowotnymi podczas przygotowań – mówiła Sandra Kopiczko na mecie, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

TOP5 kobiet AG OPEN

  1. Zofia Kuriata – 1:02:40
  2. Karolina Jahnz – 1:02:52
  3. Sandra Kopiczko – 1:03:10
  4. Małgorzata Pszczołowska – 1:04:25
  5. Marta Kalinowska-Biegała – 1:06:29

Wyniki TOP3 według kategorii wiekowych wkrótce na stronie. O godzinie 13:10 – 13:12 wystartują w mistrzostwach Polski młodziki oraz młodziczki.

Przemek Schenk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X