Wiadomości

Dobry start Polek w Australii

W dalekiej Australii zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w ramach Pucharu Świata. Na starcie zameldowały się dwie Polki.

Na tak daleki wyjazd zdecydowały się Roksana Słupek oraz Paulina Klimas, której nie omijały problemy podczas tego wyjazdu.

Ostatnie kilkanaście dni przemieliło mnie totalnie i chociaż jestem w wymarzonym miejscu na świecie, to były momenty, że nie chciałam tu być ani chwili dłużej… Pisze o tym, bo życie to nie tylko kolorowe fotki w Internecie (ta robiona dzień po wizycie w szpitalu, wydaje się, że wszystko jest ok, a nie było). Rezonans, szpital, szukanie lekarzy i fizjoterapeuty… a to wszystko tak daleko od domu. Mam jednak szczęście, że jestem w miejscu, gdzie ludzie są przemili i przepomocni i nigdy nie odeślą Cię, nie próbując rozwiązać problemu… ach gdyby tak ludzie zawsze byli dla siebie życzliwi. Dziękuję również wszystkim w Polsce, którzy walczyli żeby uśmiech pojawił się na mojej twarzy i rozwiązywali problemy tysiące kilometrów ode mnie – pisała Paulina Klimas jeszcze na kilkanaście dni przed startem w mediach społecznościowych.

Natomiast mimo tych trudności przystępowała do zawodów z bojowym nastrojem.

Jutro wisienka na torcie australijskiego wyjazdu. Pełen wzlotów i upadków czas kończę z dumą, że jutro stanę na linii startu, bo zrobiłam wszystko co w mojej mocy, żeby tak się stało – przyznawała Paulina Klimas na kilkanaście godzin przed zawodami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zawody były rozgrywane na dystansie sprinterskim: 0,750 km pływania – 20 km jazdy – 5 km biegu.

Zwycięska Szwedka

Najszybszą zawodniczką była Tilda Mansson ze Szwecji, która wbiegła na metę, z czasem 1:00:39. Wyprzedziła minimalnie Marię Carolinę Velasquez Soto oraz Ainsley Thorpe.

TOP5 kobiet

  1. Tilda Mansson (SWE) – 1:00:39
  2. Maria Carolina Velasquez Soto (COL) – 1:00:40
  3. Ainsley Thorpe (NZL) – 1:00:40
  4. Rachel Klamer (NED) – 1:00:40
  5. Erica Hawley (BER) – 1:00:42

Szybka Słupek

Roksana Słupek udanie rozpoczęła zawody, wychodząc z wody na ósmej pozycji, mając jedynie dziewięć sekund straty do liderki. Po kilku kilometrach etapu kolarskiego większość zawodniczek zjechała się w jedną 26 osobową grupę i większość dystansu pokonały wspólnie. Na pierwszych metrach biegu utworzyła się kilkuosobowa grupa, którą na około dwa kilometry przed metą dogoniła Roksana Słupek, która ostatecznie skończyła na szóstej pozycji, z wynikiem 1:00:46.

Pływanie – 8:46

T1 – 00:47

Rower – 33:39

T2 – 00:33

Bieg – 16:59

Finisz – 1:00:46

Dobry wynik Klimas

Natomiast druga z Polek, Paulina Klimas, skończyła rywalizację na 14 miejscu, wbiegając na metę, z czasem 1:01:21.

Pływanie – 9:02

T1 – 00:53

Rower – 33:17

T2 – 00:34

Bieg – 17:33

Finisz – 1:01:21

W rywalizacji mężczyzn najszybszy okazał się Luke Willian (52:51), który wyprzedził Jamie Riddle’a (53:14) oraz Diego Moyę (53:14). W tym wyścigu nie uczestniczył żaden reprezentant Polski.

Przemek Schenk
foto: Polski Triathlon FB, Paulina Klimas FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X