Wiadomości

Triathlon dla dorosłych, duathlon dla dzieci

Triathlon Opolski zbliża się wielkimi krokami. To już niemal ostatni moment, aby zapisać się na zwody, które odbędą się 1 czerwca. A jeśli mowa o dacie wydarzenia, to warto podkreślić, że tego dnia nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Szykują się zmagania rodzinne.

– Do Triathlon Opolski zostało pięć tygodni więc przygotowania nabrały wyższych prędkości – mówi Jakub Birecki z Klubu Sportowego GRUPA TRIATHLONOWA KONA, organizatora imprezy. – Na szczęście póki co działamy bez większych przeszkód i prawie wszystkie tematy organizacyjne są już na ukończeniu. 
Nad zgodami na zamknięcie dróg na etapie kolarskim oraz biegowym pracujemy od końca zeszłego roku, więc w tym temacie jesteśmy “przed czasem”. W produkcji są już medale oraz statuetki. Kilka dni temu ruszyła produkcja czepków i bidonów. Mamy już zapewnioną obfitą strefę finishera i punkty nawodnienia. Od samego początku zależało nam na jak najdokładniejszym przygotowaniu imprezy i tego się cały czas trzymamy. Powtarzamy do znudzenia, że zależy nam na opinii zawodników. 

Organizacja zawodów triathlonowych, to wielkie przedsięwzięcie. Im większe zawody, tym więcej trzeba połączyć ze sobą sznurków. Nie odbędą się także bez pomocy sponsorów i partnerów samorządowych.

Biznes i samorząd wspiera imprezę

– Mamy ogromne szczęście, że w tworzeniu tego wydarzenia nie jesteśmy sami. Naszym największym wsparciem jest Urząd Marszałkowski – dodaje Birecki. – Ponadto jesteśmy mocno wspierani przez firmę Morliny, Opolską Służbę Więzienną, która objęła patronatem Mistrzostwa Służb Mundurowych, a także przez lokalne firmy, które wspierają nas finansowo oraz sprzętowo. 

Przypominamy, że zawody odbędą się 1 czerwca. W związku z tym nie może tego dnia zabraknąć atrakcji dla najmłodszych.

Darmowy duathlon dla dzieci

– Organizujemy darmowy duathlon dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych – wyjaśnia Jakub. – Zapisy będą przed samym startem. Zachęcamy wszystkich najmłodszych do sportowej zabawy, która odbędzie się przed startem głównym imprezy. Zapewnimy również animacje dla dzieci w miasteczku triathlonowym. 

Listy startowe wypełniają się z tygodnia na tydzień. Organizatorzy przyznają, że bardzo się cieszą, że na listach znajduje się Natalia Rypel oraz Jakub Woźniak. Jest także kilku mocnych age gruperów, więc jak twierdzą, liczą na  szybkie ściganie!
– Zapisy są otwarte do 15 maja, więc liczymy na jeszcze kilka mocnych nazwisk! – kończy Jakub Birecki.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie organizatora – TUTAJ. Impreza pod patronatem TriathlonLife.pl

Remigiusz Kamiński

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X