Poradnik

Triple Magnesium Review by Pillar Performance

Magnez jest podstawowym pierwiastkiem mającym znaczenie dla regeneracji oraz wydolności organizmu. Dlatego polecany jest PILLAR’s TRIPLE MAGNESIUM, który chwalił m.in.: Jan Frodeno. 

Sportowcy wyczynowi i osobny aktywne fizycznie potrzebują znacznie więcej magnezu. Czy to w celu wsparcia snu, regeneracji mięśni czy łagodzenia ich skurczów. Magnez aktywuje enzymy znane jako ATPazy, które z kolei są potrzebne do produkcji ATP (adenozynotrójfosforanu). Kiedy ATP jest rozkładane, energia jest uwalniana do skurczu mięśni. Podczas wysokiej intensywności lub długich i wymagających treningów, ATP musi być syntetyzowane szybko. Niedobór magnezu może wtedy spowolnić lub ograniczyć produkcję energii – nie jest to dobra wiadomość dla Twojej wydajności. 

Skutkiem tego jest zmęczenie, senność, obniżona wydajność, drgawki  mięśni, a nawet ich bolesne skurcze.

Które formy najlepsze?

Wiemy już, że suplementacja magnezem jest ważna. Teraz pora wybrać odpowiednią jego formę – bo nie każdy magnez dostępny na rynku jest w pełni przyswajalny.  Dla optymalnego wchłaniania potrzebujesz takiej formy magnezu, która jest biodostępna, a więc najlepiej przyswajalna przez organizm ludzki. 

Do takich form należą 

 • Chelat magnezu
 • cytrynian magnezu
 • (Bis)Glicynian magnezu

Bioprzyswajalna forma (bis) glicynianu magnezu pomaga również wspierać jeden z najbardziej naturalnych sposobów odpoczynku i regeneracji, jaką niewątpliwie jest sen! 

Ponieważ badania pokazują,  że większość z nas, jeśli nie zawsze, ma problemy z uzyskaniem wysokiej jakości snu w pewnym momencie naszego życia. Przyczyną i powodem takiego stanu rzeczy jest m.in.: ogólny stres, złe nawykami żywieniowymi, zaburzenie pory odpowiedniej na sen (oglądanie do późna w nocy TV, praca no komputerze, przeglądanie smartfona, późne posiłki, napięty harmonogram i brak wyciszenia przed pójściem spać oraz zmęczenie podróżą, itp. To z kolei wszystko przekłada się na brak ilości snu i jego niską jakość. 

Produkt polecany przez Frodeno

Suplementacja magnezu jest świetnym naturalnym sposobem na poprawę jakości i kontroli snu.

PILLAR’s TRIPLE MAGNESIUM łączy powyższe trzy naukowo sprawdzone formy magnezu w celu optymalizacji regeneracji, w tym cytrynian magnezu (najbardziej klinicznie sprawdzony produkt o wysokiej biodostępności), glicynian magnezu i chelat magnezu.

Te formy magnezu zostały specjalnie wybrane ze względu na ich doskonały profil biodostępności, sprawdzoną tolerancję i zdolność do synergicznego działania w celu zapewnienia szerokiego zakresu korzyści, od wsparcia nastroju do regeneracji mięśni. 

Zawarty w produkcie PILLAR’s TRIPLE MAGNESIUM glicynian magnezu niewątpliwie odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o poprawę snu. Glicynian magnezu jest uważany za jeden z najlepiej tolerowanych i najłagodniejszych preparatów, ma wysoką biodostępność i jest zwykle dobrze wchłaniany w przewodzie pokarmowym. Jest często kojarzony z “efektami uspokajającymi”. Działa również  synergistycznie z wieloma neuroprzekaźnikami, takimi jak GABA, aby wspomagać wyciszenie, uspokojenie i łagodzić objawy bezsenności.

Wynikami działania Triple Magnesium firmy PILLAR na jakość snu i regenerację podzielił się triathlonista i światowy nr 10 Freddie Funk – https://www.instagram.com/p/CplQlamsCkY/. oraz Jan Frodeno. https://www.youtube.com/watch?v=5XQcrOc7ThE

Ja endutrition.pl również od pewnego czasu sam stosuję ten preparat zawsze 30 minut przed snem i jestem pod wrażeniem poprawy mojej regeneracji  jakości snu która i tak do tej pory nie budzała większych zastrzeżeń ale od momentu sięgnięcia po PILLAR’s TRIPLE MAGNESIUM moje parametry  HRV oraz sleep and nighly reacharge poprawiły się jeszcze bardziej. 

Zapraszamy na stronę australijskiego producenta oraz do zapoznania się szerszą ofertą a dla czytelników TriathlonLife.pl mamy do odwołania promocyjny discount: endutrition-15

https://pillarperformance.pl

Konkurs dla czytelników

Razem z firmą Pillar Performance TriathlonLife.pl przygotował konkurs dla Czytelników. Należy odpowiedzieć poprawie na trzy krótkie pytania:

 1. Wymień min. trzy skutki niedoboru magnezu?
 2. Które formy magnezu są najlepiej przyswajalne przez ludzki organizm?
 3. Jaką rolę w produkcie odgrywa glicynian magnezu?

Dla 3 pierwszych osób. które udzielą poprawnej odpowiedzi w komentarzu pod artykułem (pod postem na Facebooku) nagroda w postaci pakietu Triple Magnesium firmy Pillarperformance.

materiały prasowe

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

7 komentarze

 1. 1. Skutkiem niedoboru jest zmęczenie, senność, obniżona wydajność, drgawki mięśni, a nawet ich bolesne skurcze
  2 . Chelat magnezu, cytrynian magnezu, (Bis)Glicynian magnezu
  3. Bioprzyswajalna forma (bis) glicynianu magnezu pomaga wspierać jeden z najbardziej naturalnych sposobów odpoczynku i regeneracji, jaką niewątpliwie jest sen.

 2. 1.Zmęczenie, senność, obniżona wydajność, drgawki  mięśni, a nawet ich bolesne skurcze.

  2. Chelat magnezu, cytrynian magnezu, (Bis)Glicynian magnezu

  3. Pomaga wspierać sen

 3. Odpowiedź do pytania nr 1:
  – spadek odporności,
  – skurcze mięśni,
  – brak energii,
  – problemy ze snem,
  – bóle głowy,
  – drżenie powiek i rąk,
  – problemy ze stawami,
  – rozdrażnienie
  Odpowiedź do pytania nr 2:
  – chelat magnezu
  – cytrynian magnezu
  – glicynian magnezu
  Odpowiedź do pytania nr 3:
  – posiada “efekty uspokajające”,
  – działa synergistycznie z wieloma neuroprzekaźnikami, takimi jak GABA, aby wspomagać wyciszenie, uspokojenie i łagodzić objawy bezsenności,
  – jest uważany za jeden z najlepiej tolerowanych i najłagodniejszych preparatów,
  – ma wysoką biodostępność,
  – jest zwykle dobrze wchłaniany w przewodzie pokarmowym.

 4. 1. ogólne zmęczenie, brak energii,
  osłabienie mięśni,
  skurcze mięśni (np. skurcze łydek),
  drżenie mięśni, parestezje,
  zaburzenie czucia,
  2. Chelat magnezu
  cytrynian magnezu
  (Bis)Glicynian magnezu
  3. aktywuje receptor NMDA, a co za tym idzie, pozytywnie wpływa na nastrój, sen i zdolności kognitywne

 5. Wiem, że zamieściłem odpowiedź jako 4 i nie będę brany pod uwagę przy rozstrzygnięciu konkursu ale zmiana regulaminu w trakcie jego trwania, w zasadzie kilka dni po jego rozpoczęciu, nie jest chyba do końca fair w stosunku do czytelników. Dopisek o odpowiedzi pod postem na Facebooku nie był zamieszczony od początku i doskonale zdajecie sobie z tego sprawę…

 6. Frodeno dostał za darmo preparat magnezu to reklamuje. Nasze polskie Aspargin. Magnevit i inne niczym sie nie róznią tylko jak zawsze ceną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X