Wiadomości

Z piątku na sobotę walka Polaków w IM i IM70.3 Nowa Zelandia – Taupo

Ten weekend zapowiada się ciekawie dla fanów triathlonu oraz duahtlonu. Oprócz Mistrzostw Europy w Hiszpanii, gdzie wystartuje m.in.: Kamil Kulik, w Nowej Zelandii na pełnym dystansie oraz połówce rywalizować będzie kilkoro polskich AG.

Na liście startowej do pełnego dystansu widnieje pięcioro reprezentantów Polski. Na dystansie o połowę krótszym mamy zgłoszonych sześcioro Polaków.

Połówka po raz 10

Jedną ze startujących zawodniczek podczas Ironman 70.3 Nowa Zelandia jest Aleksandra Marianek. Dla podopiecznej Tomasza Spaleniaka to będzie już dziesiąty start na dystansie 1/2IM.

Zobacz też:

Katarzyna Jonio: Moim marzeniem NIE są Hawaje

– Pierwszy start w sezonie zawsze jest dla mnie lekko stresujący. Muszę na nowo przypominać sobie przedstartowe „rytuały”, a ryzyko popełnienia błędu jest zawsze większe – mówi w rozmowie z TriathlonLife.pl Aleksandra Marianek. – Na szczęście jestem spokojna o przygotowanie fizyczne i znajomość tego dystansu. To będzie moja dziesiąta połówka Ironmana. W każdych zawodach, w których biorę udział chciałabym się oczywiście wykazać i wypaść jak najlepiej, na miarę aktualnych możliwości. Jednak zdaję sobie również sprawę, że ten start jest na samym początku sezonu, w specyficznym klimacie. Ważniejsze starty czekają na mnie w drugiej części roku – przyznaje Marianek.

Pod okiem nowego trenera

Dla Aleksandry Marianek to też będzie start pod okiem nowego trenera. Jest nim Tomasz Spaleniak. Zapytaliśmy zawodniczkę jak układa się dotychczasowa współpraca?
– Jest ciężko… Na szczęście tylko w kwestii objętości i obciążeń treningowych – zdradza Aleksandra Marianek. – Na obiektywną ocenę tej współpracy przyjdzie czas po kilku startach, ale na razie jestem zadowolona zarówno z planu treningowego, podejścia trenera, jak i uwagi, jaką przykłada do analizy moich bieżących wyników.

Na rowerze lekko nie będzie. Asfalt w Nowej Zelandii do gładkich nie należy. Warto o tym pamiętać przygotowując się do listopadowych mistrzostw świata.


Liczymy na dobre wyniki wszystkich polskich zawodników i trzymamy kciuki. Rywalizacja rozpocznie się 7 marca o 6.45 lokalnego czasu, a 6 marca o 18.45 polskiego czasu dla triathlonistów z dystansu krótszego i 63 minuty później dla tych na dystansie długim.

Lista wszystkich startujących Polaków w Nowej Zelandii:
IM 70.3 Nowa Zelandia
Aleksandra Marianek K30-34
Oskar Korzeniowski M25-29
Daniel Waśniewski M30-34
Łukasz Remisiewicz M35-39
Krystian Rumiński M35-39
Damian Kasperczyk M45-49

IM Nowa Zelandia
Joanna Krawiec
K30-34
Łukasz Skrzypiec M30-34
Sebastian Gehr M40-44
Sebastian Kulczyk M40-44
Wojciech Kruczyński M40-44

Przemysław Schenk
foto:
Aleksandra Marianek

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Close
Back to top button
X