Wiadomości

ME w duathlonie. Kulik wystartuje w Hiszpanii

Już w tym tygodniu odbędą się mistrzostwa Europy w duathlonie w Hiszpanii. Będziemy mieli okazję kibicować jednemu reprezentantowi Polski, Kamilowi Kulikowi.

Oprócz elity, zawodników do lat 23 oraz juniorów, triathloniści będą rywalizować w AG. Na liście startowej widnieje jedna reprezentantka Polski. Olga Kowalska wystartuję w sprincie w M30-34.

Mistrzowski debiut

Kamil Kulik wystartuje w ME w duathlonie w kategorii junior. Podopieczny Jakuba Czaji tym samym zadebiutuje w zagranicznych zawodach mistrzowskiej rangi. Z jakim nastawieniem młody zawodnik uda się do Hiszpanii?

Kamil Kulik

Czytaj także:

Wilkowiecki wyjechał do Hiszpanii, zmienił trenera…

– Przygotowania do startu i do całego sezonu, jak na razie idą po mojej myśli. Widzę wyraźny  postęp, jeśli chodzi o moją obecną dyspozycję. Czuję się coraz mocniejszy we wszystkich trzech dyscyplinach – przyznaje w rozmowie z TriathlonLife.pl Kamil Kulik. – Nie mam ściśle określonych oczekiwań. Bo to będzie mój pierwszy start na zawodach takiej rangi. Chciałbym po prostu wystartować i dać z siebie wszystko – dodaje zawodnik.

Czytaj rozmowę z Kamilem Kulikiem

Łagownik nie wystartuje

Na liście startowej w elicie kobiet widnieje jeszcze Marta Łagownik. Zawodniczka trenująca pod okiem Moniki Smaruj jednak nie wystartuje w Hiszpanii. Potwierdziła to w wiadomości wysłanej do jednego z redaktorów TriathlonLife.pl. Dodaje też, że w spokoju trenuje i jest zdrowa. Nie pozostaje nic innego, tylko trzymać kciuki za dalsze przygotowania zawodniczki i czekanie z niecierpliwością na jej pierwsze starty w sezonie 2020.

Polacy w czołówce Mistrzostw Europy w duathlonie:
2018
Krzysztof Hadas M U23 – poz. 2; 1:40:35 

2015
Daniel Formela Elita mężczyzn – poz. 2; 02:26:37

2009
Agnieszka Jerzyk Elita kobiet – poz. 2; 02:05:02

2008
Anna Grzesiak K U23 – poz. 3; 02:15:26

Przemysław Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X