Wiadomości

Polacy powołani na mistrzostwa świata w Hamburgu

Roksana Słupek, Magdalena Sudak, Michał Oliwa i Maciej Bruździak otrzymali powołanie do kadry Polski, do sztafety mieszanej na mistrzostwa świata.

W Hamburgu, 5-6 września odbędą się w tym roku jedyne zawody rangi mistrzowskiej WTS. Wcześniej z powodu pandemii zostały odwołane m.in. mistrzostwa w paratriathlonie. W Niemczech zawodnicy będą rywalizowali indywidualnie oraz w sztafetach żeńskich, męskich i mieszanych. Polski Związek Triathlonu po mistrzostwach Polski w sprincie i na dystansie olimpijskim, a także Pucharze Europy w Olsztynie rozesłał powołania do kadry dla zawodników, którzy będą reprezentowali Polskę w sztafecie mieszanej. Będą to:

Roksana Słupek, złota na dystansie olimpijskim i srebrna w sprincie medalistka mistrzostw Polski

Magdalena Sudak, dwukrotna brązowa medalista mistrzostw Polski w sprincie i olimpijce

Michał Oliwa, dwukrotny mistrz Polski na dystansie olimpijskim i w sprincie

Maciej Bruździak, wicemistrz Polski U23 w sprincie.

Życzymy powodzenia biało-czerwonym!

Emocje na początku września

A swoją drogą to pierwszy weekend września będzie bardzo emocjonujący dla miłośników triathlonu. Mistrzostwa świata w Hamburgu gdzie na starcie staną najlepsi zawodnicy z aktualnymi mistrzami świata Katie Zaferes (USA) i Vincentem Luisem (FRA), podwójnym medalistą olimpijskim Alistairem Brownlee (GBR) i mistrzami świata z ubiegłych lat, między innymi Mario Mola (ESP), Flora Duffy (BER) czy Vicky Holland (GBR).

Na naszym krajowym podwórku w Malborku obędą się mistrzostwa Polski na dystansie długim gdzie tytułu będzie bronił Łukasz Kalaszczyński. Zapowiada się zacięta rywalizacja, bo udział zapowiedziało kilku jeszcze dobrych zawodników. W ostatnich dniach do tego grona dołączył także Miłosz Sowiński, który niespełna dwa tygodnie wcześniej debiutował w Wolsztynie na dystansie długim.

No i jest jeszcze Ironman 70.3 Gdynia, który jak wiele wskazuje jednak się odbędzie, jako jedna z niewielu na świecie imprez spot legendarnego znaku. Start planuje także kilku mocnych zawodników, z Robertem Wilkowieckim na czele.

Będzie się działo!

Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X