Rozmowa

Planyplywackie.pl – oferta dla miłośników pływania

Od 16 roku życia związany z pływaniem. Prowadzi własną szkołę. Teraz Maciej Jerzabek rozpoczął nowy projekt, z ofertą planów treningowych z pływania.

Jesteś pomysłodawcą, założycielem oraz głównym trenerem w planyplywackie.pl. Od ilu lat jesteś związany z pływaniem? Jakie masz doświadczenie trenerskie?
Pływam od małego, chociaż w wieku szkolnym trenowałem koszykówkę. Na poważnie zająłem się pływaniem w wieku 16 lat pod kątem startów w triathlonie. Trenerem jestem od siedmiu lat. Prawie od początku prowadzę zajęcia pływackie z amatorami triathlonu w klubie TRIWAWA, a od ponad 4 lat równolegle prowadzę własną Szkołę Pływania Speed Up.

Od 1,5 miesiąca działa Twoja strona z planami pływackimi. Jaka jest idea przedsięwzięcia?
Strona planyplywackie.pl to moja nowa inicjatywa. Jest mnóstwo osób, które pływają samodzielnie, monotonnie basen za basenem. Nie każdy ma możliwość pływania w grupie pływackiej lub indywidualnie pod okiem trenera. Wynika to często ze względów finansowych, stylu pracy czy też braku oferty treningów dla osób dorosłych w ich miejscowości. Niektórzy pływają pod okiem trenera raz w tygodniu, a pozostałe dwa treningi robią samodzielnie i czasami są zostawieni sami sobie. To właśnie dla takich osób stworzyłem ten projekt, aby ich treningi były ciekawsze i efektywne.

Do kogo jest skierowana oferta treningowa strony planyplywackie.pl?
Oferta jest skierowana do osób z całej Polski, które amatorsko trenują pływanie, triathlon i inne dyscypliny związane z pływaniem. Plany treningowe są kołem ratunkowym dla tych, którzy do tej pory pływali monotonnie i nie zauważali progresu. Jest jednak jeden warunek – musisz umieć pływać. Jeśli nie umiesz pływać, chcesz nauczyć się nowego stylu, niestety nie da się tego zrobić online. Taka osoba musi znaleźć stacjonarne zajęcia z trenerem w swojej okolicy.

Jak wygląda proces tworzenia danego indywidualnego programu treningowego?
Na początek przeprowadzamy wywiad z zawodnikiem, czyli pytamy o jego wiek, stan zdrowia, kontuzje, jak trenował do tej pory, jakie są jego cele związane z pływaniem, jakimi dysponuje akcesoriami pływackimi. Następnie prosimy o wykonanie testu pływackiego na 50 i 400 metrów. Test ten można wykonać samodzielnie na dowolnej pływalni. Jeśli ktoś ma taką możliwość, może nam również wysłać filmik, na którym jest pokazane, jak płynie. Na podstawie tych informacji dobieramy indywidualnie środki i obciążenia treningowe.

Jak przedstawia się oferta treningowa?
Mamy trzy pakiety planów indywidualnych. Pakiety różnią się liczbą rozpisywanych treningów, kontaktem z trenerem itp. W pakiecie rozszerzonym i premium poza planami wysyłamy również filmiki szkoleniowe z ćwiczeniami. Poza planami indywidualnymi mamy dwa gotowe plany dla triathlonistów chcących się przygotować do pływania w triathlonie. Oczywiście triathloniści, którzy chcą dostawać plany dokładnie dopasowane do ich poziomu i potrzeb powinni korzystać z planów indywidualnych.

Jakie korzyści przynosi korzystanie z planów treningowych online w zakresie pływania?
Jest mnóstwo korzyści. Przede wszystkim skończysz z monotonnymi treningami. Wzrośnie Twoja motywacja do pływania i będziesz czerpał z tego więcej przyjemności. Zmaleje ryzyko kontuzji wywołanych zbyt dużym obciążeniem. Treningi będą systematyczne i przemyślane. Możesz liczyć na wsparcie trenera. Mówiąc najprościej, będziesz pływał szybciej i miał z tego więcej frajdy.

W jaki sposób zawodnicy, którzy korzystają z programów treningowych, mogą kontaktować się z Tobą w razie pytań?
Im więcej kontaktu z trenerem tym lepiej. Zawsze pytam zawodników o komentarz, jak się czują po treningu, tak aby trening był jak najlepiej dopasowany. Kontakt jest możliwy mailowo, przez aplikacje WhatsApp i telefonicznie.

Jesteś brązowym medalistą MP w cross triathlonie. Od kogo miałeś okazję czerpać wiedzę o specyfice treningu w tym sporcie?
Spotkałem mnóstwo wspaniałych trenerów, byłem na wielu konferencjach z najlepszymi trenerami na świecie. Świetnie wspominam szkolenie, które prowadził Mike Bottom, amerykański trener wielu medalistów olimpijskich, ale najwięcej nauczyłem się od mojego trenera Marcina Fabiszewskiego z Triwawy, kiedy sam jeszcze trenowałem triathlon.

Co jest Twoim największym sukcesem sportowym jako zawodnika i trenera w dotychczasowej działalności?
Moim największym sukcesem jako zawodnika jest brązowy medal Mistrzostw Polski w cross triathlonie. Jako trener najwięcej satysfakcji dają mi sukcesy zawodników. Jak przychodzi do mnie osoba, która prawie nie umie pływać, boi się wody, a po roku zajęć startuje w pierwszym triathlonie, to daje mnóstwo radości. Trenuję osoby, które często mają ponad czterdzieści lat, latami nie pływały, a po kilku sezonach kończą zawody triathlonowe na dystansie Ironmana.

W jaki sposób można się z Tobą kontaktować w chcąc skorzystać z oferty treningowej lub dopytania o szczegóły przed zakupem planu treningowego?
Zapraszam na stronę planyplywackie.pl. Tam są wszystkie informacje i dane kontaktowe.

________________________________________________________________________________

Maciej Jerzabek – trener i założyciel planyplywackie.pl. Pasjonat sportu i gór, absolwent wychowania fizycznego, certyfikowany instruktor pływania oraz trener personalny. Brązowy medalista Mistrzostw Polski w Cross Triathlonie. Na co dzień prowadzi Szkołę Pływania Speed Up.

materiał sponsorowany

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X