Wiadomości

Daniela Ryf: Boję się o własne nogi

Odliczamy już dni do MŚ Ironman St. George. Mimo wielu absencji czołowych zawodników rywalizacja zapowiada się ciekawie. Własnymi spostrzeżeniami przed zawodami dzieliła się Daniela Ryf.

Na pewno 7 maja nie wystartują m.in.: Lucy Charles, Jan Frodeno, Javier Gomez Noya, Joe Skipper czy Patrick Lange. Mimo tych nieobecności na starcie nadchodzących MŚ Ironman nie zabraknie zawodników ze światowej czołówki.

Wśród mężczyzn PRO należy zwrócić uwagę na m.in.: Sebastiana Kienle, Gustava Idena, Lionela Sandersa, Kristiana Blummenfelta, czy Alistaira Brownlee. Do tego nie można zapomnieć o np. Samie Longu, który ma za sobą udany początek sezonu.

Daniela Ryf będzie miała wiele mocnych rywalek, m.in.: Anne Haug, Kat Matthews, czy Laurę Philipp.

Obawy przed startem

W programie Breakfast With Bob” Boba Babbitta czterokrotna mistrzyni świata Ironman dzieliła się przemyśleniami przed nadchodzącą rywalizacją.

– Trochę się boję, że wyścig będzie trudny, ale naprawdę nie mogę się doczekać. Myślę, że ten wyścig odczują bardzo mocno wszyscy startujący. Modlę się o moje nogi. Zwłaszcza że ​​sezon jeszcze się nie skończył. On dopiero się zaczyna. Żeby przyzwyczaić się do spodziewanych warunków, robiłam długie przejażdżki, podczas których nie piłam, bo zapomniałam. Potem zdawałam sobie sprawę, »och, muszę pić«. To bardzo różni się od Kony, ale zawsze dobrze jest dostosować się do wyzwań, które nas czekają – mówiła Daniela Ryf.

 

Średnie rozpoczęcie sezonu

Daniela Ryf miała okazję już przetestować formę w sezonie 2022. Podczas Ironman 70.3 Dubaj po emocjonującej walce zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Laurze Philipp.

Mniej szczęścia miała w ramach Ironman 70.3 Oceanside, gdzie zajęła dopiero 10 miejsce, meldując się na mecie z wynikiem 4:22:15. Po zawodach miała jeszcze gorszy nastrój. Okazało się, że zawodniczka  została zdyskwalifikowana za zbyt wysoką prędkość na jednym z odcinków trasy kolarskiej.

Jak będzie tym razem w MŚ IM? O tym przekonamy się już za kilka dni.

Przemek Schenk
foto: Daniela Ryf Instagram

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X