Wiadomości

Zaskakujące tempo powrotu do zdrowia Patricka Lange

Kilka tygodni temu w wyniku wypadku podczas treningu kolarskiego doznał kontuzji. Nadspodziewanie szybko po operacji Patrick Lange wraca do treningów.

Cztery tygodni temu podczas obozu treningowego w Hiszpanii uczestniczył w wypadku rowerowym. W wyniku całego zdarzenia uszkodził staw barkowy. Po kilku dniach przeszedł operację w Monachium. Pierwotne prognozy były takie, że Niemiec będzie wyłączony z treningów przez 8-10 tygodni. Rzeczywistość okazała się inna.

Zaskakująco szybki powrót do zdrowia

Patrick Lange jest zaskoczony, w jakim tempie regeneruje się po kontuzji. Sam przyznał, że w ostatni weekend planował wyjście na trening biegowy. A od operacji minęło zaledwie 2,5 tygodnia.

– Nadszedł czas, aby ponownie zasznurować buty i pobiec. Moje ramię szybko się regeneruje.  Więc jestem pewny, że w ten weekend po operacji znowu wyjdę i potrenuję. To jest niesamowicie szybko, bo od operacji minęło zaledwie 2,5 tygodnia. Dziękuję mojemu zespołowi za pomoc w tak szybkim powrocie. Dzięki wszystkim za pozytywne wiadomości w mediach społecznościowych. Przeczytałem wszystkie. Dają mi wiele motywacji do treningów – przyznał Patrick Lange za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kim jest Patrick Lange?

Od samego początku dążył do tego, aby zostać zapamiętany jako jeden z najlepszych pływaków w triathlonie. Sam przyznaje, że najwięcej problemów sprawia mu bieg. Przechodząc do triathlonu, za cel postawił sobie też start w Ironmanie.

Zrealizował go w 2017 roku podczas Ironman Frankfurt. Wówczas zajął 15 miejsce i pokonał trasę w 8:28:44. Najlepsze wyniki miał w sezonie 2019. Warto odnotować jego wygraną podczas IM 70.3 Luksemburg oraz trzecie miejsce w IM 70.3 Kraichgau. Do tego skończył na czwartym miejscu Ironman Italy oraz Ironman Austria.

Choć mało brakowało, a w 2014 roku zakończyłby karierę z powodu braku sponsora. Lange był bardzo dobrym duathlonistą. Jak sam przyznał w jego roczniku (1986), w Niemczech było tylu dobrych triathlonistów, że z powodu tego, że słabo pływał (nauczył się pływać w wieku 15 lat), nie miał szans dostać się do kadry Niemiec i wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich na dystansie olimpijskim, gdzie słabsze pływanie ma znacznie większe znaczenie niż na dystansie dłuższym. Z tego powodu wstąpił do armii. Tam też nie był wyróżniającym się zawodnikiem. W związku z tym przez dwa lata pełnił pełną służbę zawodową (nie był członkiem kadry triathlonowej w armii) i trenował tylko 10-20 godzin tygodniowo. Po służbie poszedł na studia – fizjoterapię. Nadal nie był w stanie trenować więcej.

Po studiach pracował na pół etatu, aż do 2016 roku. Ciągle starał się poświęcać na triathlon około 10-20 godzin w tygodniu. Po sezonie 2015 poznał Farisa Al-Sultana. Wspólnie znaleźli sponsora dla Patricka i to pozwoliło na trening pod dystans Ironmana. Zaowocowało już w pierwszym sezonie – w debiucie na Hawajach Patrick zajął znakomite trzecie miejsce.

Bez wątpienia największym osiągnięciem Lange jest wygrana na Hawajach w latach 2017-2018. Do tego w sezonie 2021 wygrał podczas Challenge Roth. Nie ukrywa, że to właśnie legendarne zawody pod szyldem Challenge Family i obrona tytułu są jednym z głównych celów na sezon 2022.

Przemek Schenk
foto: Patrick Lange Instagram, materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X