Wiadomości

Młodzi duathloniści powalczą w Coccodrillo ChampionKids Duathlon Czempiń

Już 6 maja aż trzystu młodych sportowców weźmie udział w organizowanych po raz kolejny zawodach Coccodrillo ChampionKids Duathlon w Czempiniu.

Tak jak w latach poprzednich, zawody dziecięce otworzą ChampionMan Duathlon – największe wydarzenie tego typu w Polsce. Najmłodsi śmiałkowie startujący w duathlonie mają zaledwie rok! Od pierwszej edycji sponsorem tytularnym dziecięcych zawodów jest Coccodrillo – znana zarówno dzieciom, jak i rodzicom polska marka odzieży dziecięcej. Ideą Coccodrillo ChampionKids Duathlon jest zaszczepienie wśród najmłodszych sportowego ducha, zapoznanie ich z zasadami duathlonu i zachęcenie do zdrowej rywalizacji.

Coccodrillo od zawsze wspiera młode talenty. Zachęca dzieci do bycia sobą oraz realizowania pasji. Zdajemy sobie też sprawę, jak ważne dla zdrowia jest uprawianie sportu. Chcemy pomóc w budowaniu dobrych nawyków od najmłodszych lat. Pokazać też, że aktywność fizyczna może być świetną zabawą – komentuje Paulina Żaczyk, kierownik marketingu marki Coccodrillo.

Najmłodsi zawodnicy mają roczek

W zależności od kategorii wiekowej zmienia się dystans do pokonania w zawodach. Najmłodsi (1-2 lata) muszą pokonać łącznie 100 metrów w konfiguracji rower-bieg, aby ukończyć zawody. Pozostałe grupy mają do przebycia etapy bieg-rower-bieg.  Organizatorzy chcą w ten sposób uczyć dzieci od trzeciego roku życia, jak prawidłowo przebiegają zawody duathlonowe. Najstarsza grupa, czyli juniorzy w wieku 13-15 lat, mają do pokonania łącznie 3100 m, z czego 2500 m rowerem.

Dzieci, które nie potrafią jeszcze jeździć na rowerze, startują na rowerkach biegowych lub z trzema kółkami. Jednym z celów zawodów duathlonowych dla dzieci jest zaszczepienie w nich ducha sportowej rywalizacji. Dlatego każdy jest zwycięzcą. Liczy się dobra zabawa, ukończenie zawodów oraz nauka zasad fair-play.

Bogate pakiety startowe

Na wszystkich uczestników czekają bogate pakiety startowe, zawierające m.in. pamiątkową koszulkę marki Coccodrillo. Śmiałkowie, którzy ukończą sportowe zmagania, otrzymają na mecie medal.

W tegorocznej edycji organizatorzy ponownie wspierają Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Chorych i Potrzebujących – JASIEK z siedzibą w Czempiniu, które pomaga dzieciom i dorosłym cierpiącym z powodu choroby, niepełnosprawności lub ubóstwa. 5 zł z każdej opłaty startowej zostanie przekazane na rzecz organizacji. Podczas zapisów uczestnicy mogą dokonać dodatkowej, dobrowolnej wpłaty.

Udział w zawodach sportowych to świetna okazja nie tylko do sprawdzenia umiejętności, ale także do zawiązania nowych przyjaźni oraz zbudowania pięknych wspomnień. Kto wie, może wśród uczestników Coccodrillo ChampionKids Duathlon znajdują się dzieci, które w przyszłości zostaną mistrzami duathlonu?

Impreza pod patronatem TriathlonLife.pl

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X