PoradnikWiadomości

A Ty dlaczego uprawiasz triathlon? 

#dlaczegotriathlon – odpowiedź na pytanie i pomóż nam zachęcić innych do uprawiania tej pięknej dyscypliny.

Z roku na rok coraz więcej chętnych, którzy chcą spróbować sił w pływaniu, jeździe na rowerze i biegu. Pakiety startowe w najniższych cenach, które sprzedają się w ciągu kilku, kilkunastu godzin. Listy startowe po kilkuset zawodników. Weekendy, kiedy w Polsce odbywało się w tym samym czasie nawet osiem imprez. Tak podwórko polskiego triathlonu wyglądało przed pandemią.

Coraz mniej osób uprawia triathlon

Niestety, COVID 19 zmienił ten obraz. W ciągu dwóch lat, według różnych szacunków ubyło od 30 do 40 procent uprawiających nasz sport. To dużo, biorąc pod uwagę, że do zrobienia było jeszcze wiele. Niestety, w tej chwili nie widać na rynku chęci do współpracy, takiej jak jeszcze kilka lat temu, kiedy Grupa Zapaleńców (nie wymieniam z imienia i nazwiska, gdyż nie chciałbym kogoś pominąć – dop. red.) zaprosiła do współpracy aktorów i dziennikarzy, którzy spróbowali sił w triathlonie i się w nim zakochali. To dzięki takim akcjom popularność triathlonu rosła. 

Dzisiaj na horyzoncie trudno szukać podobnych akcji. Organizatorzy, co jest zrozumiałe w tych trudnych czasach, dbają przede wszystkim o swoje podwórko. Wojna na Ukrainie, czy szalejąca inflacja dodatkowo pogarszają sytuację. Niestety. 

Triathlon zmienia życie na lepsze

Wielu z nas, którzy spróbowali sił w triathlonie wie jak ważną rolę odegrał on w naszym życiu. Podczas treningu resetujemy głowę, odpoczywamy psychicznie i nabieramy sił do codziennego życia. Tak było w moim przypadku. Dzisiaj, kiedy próbuję wrócić do aktywności, bo tęsknię za tym zmęczeniem jeszcze bardziej doceniam czas po treningu lub zawodach. Dla każdego z nas triathlon oznacza jednak coś innego. 

Wyślij video. Zachęć innych

Co dokładnie? Postanowiliśmy zapytać. Będziemy na łamach portalu TriathlonLife.pl prezentować wypowiedzi video, w których każdy kto chce będzie miał okazję podzielić się czym dla niego jest triathlon. Zapraszamy Was do zrobienia tego samego. Za pośrednictwem naszej aplikacji możecie przesłać video, w którym opowiadacie dlaczego warto spróbować sił w pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu. Możecie też przesłać maila na redakcja@triathlonlife.pl

Może Wasza historia zachęci także innych do rozpoczęcia przygody jaką jest TRIATHLON.  

Oczywiście mam świadomość, że TriathlonLife.pl czytają osoby, które triathlon uprawiają, a co za tym idzie przynajmniej go lubią. Dlatego liczę, że każdy z nas będzie mógł filmiki z wypowiedziami zarówno zawodników PRO jak i AG udostępnić w swoich kanałach społecznościowych, dzięki czemu po obejrzeniu ich niedecydowani znajomi może spróbują sił w pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu.

Zapraszam. Razem możemy więcej!

Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X