Wiadomości

Lucy Charles – Barclay walczy z kontuzją

Wygląda na to, że w najbliższym czasie nie zobaczymy utytułowanej Brytyjki na zawodach. Na razie Lucy Charles – Barclay zmaga się z poważną kontuzją.

Zawodniczka cierpi na przeciążeniowe złamanie biodra. To oznacza, że Charles-Barclay nie powalczy w mistrzostwach świata Ironman St. George, a do tego jej udział w Pho3nix Sub-8 jest mocno wątpliwy.

 – Sport bywa okrutny. Niestety, badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło, że mam złamanie przeciążeniowe lewego biodra. Będę potrzebowała trochę czasu na wyzdrowienie – wyjaśnia Lucy Charles – Barclay.

– Na razie sezon 2022 jest wstrzymany. Skupiam się na odpoczynku, regeneracji i leczeniu. Chciałabym podziękować mojemu zespołowi i sponsorom za ich niesamowite wsparcie. Razem przez to przejdziemy i wrócę silniejsza. To wciąż pierwsze dni tej kontuzji, dlatego nie wiemy, ile czasu zajmie powrót do zdrowia. Może to zająć cztery tygodnie lub cztery miesiące. To nie jest najlepsza wiadomość. Mimo tego staram się być tak pozytywna, jak to tylko możliwe – dodaje Charles-Barclay.

Co z projektem Pho3nix Sub 8?

Kontuzja Lucy Charles – Barclay, a wcześniej, w lutym wypadek na rowerze Nocoli Spirig nie wróżą nic dobrego dla projektu, w którym zawodniczki miały bić rekord świata na dystansie długim. Wprawdzie Szwajcarka już wróciła do treningów, a w kwietniu ma zaplanowane starty, ale jej forma jest wielką niewiadomą.

– Miałam wypadek podczas treningu kolarskiego. Złamałam dwa żebra oraz obojczyk.  Przeszłam pomyślnie operację. Przez następne sześć tygodni będę mogła trenować w bardzo ograniczonym zakresie. Oznacza to, że nie będę mogła rozpocząć sezonu zgodnie z planem 5 marca w Ironman 70.3 Dubai. Mimo tego cieszę się, że nic gorszego się nie stało. Nie mogę się doczekać kolejnych zawodów. Wielkie dzięki za ogromne wsparcie lekarzy mojego zespołu – informowała Nicola Spirig za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Szwajcarka aktualnie jest w rytmie treningowym. Do tego widnieje na liście startowej Challenge Gran Canaria (23 kwietnia).

Pozostaje nam czekać na dalsze informacje w kwestii zdrowia obu zawodniczek oraz ewentualnych kroków organizatorów Pho3nix Sub 8, którego realizacja jest zaplanowana na 5-6 czerwca na niemieckim torze wyścigowym Dekra Lausitzring, niedaleko Drezna.

Przemek Schenk
foto: Nicola Spirig Instagram, Lucy Charles-Barclay Instagram, Lucy Charles-Barclay YouTube

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X