Poradnik

Wahoo SYSTM X, czyli rękawica rzucona Zwiftowi

Zwift jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o platformę e-kolarską, jednak konkurencja nie śpi, bo tort do podziału jest spory.

Jednym z kluczowych rywali Zwifta w walce o klientów jest firma Wahoo Fitness, czego dowodem jest najpierw przejęcie platformy The Sufferfest, a następnie przekształcenie jej w platformę Wahoo SYSTM. Do tej pory nadal nie było to wielkie zagrożenie dla Zwifta. Jednak wszystko może się zmienić po przejęciu przez firmę Wahoo Fitness platformy RGT Cycling i uruchomienie subskrypcji Wahoo SYSTM X.

Czym jest Wahoo RGT?

To innowacyjna platforma do wirtualnego kolarstwa z wykorzystaniem trenażera, dzięki której można jeździć, trenować, ścigać się i odkrywać wirtualne trasy samemu lub z innymi. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu Wahoo RGT cechuje się realistycznemu odwzorowaniu draftingu, wchodzenia w zakręty i hamowania powodując, że jest to bardziej symulator kolarski, a nie gra komputerowa.

Jednak największą zaletą tras na platformie Wahoo RGT jest fakt, że są one wirtualnych odwzorowaniem prawdziwych tras. W bazie znajdziemy nie tylko trasy znane z największych i najważniejszych wyścigów, wraz z dokładnym odwzorowaniem otoczenia i kibiców, ale także trasy dodawane przez użytkowników za pomocą plików GPX. Dzięki funkcji Magic Roads każdy użytkownik platformy Wahoo RGT może dodać własny plik trasy, która wirtualna wersja zostanie stworzona i dodana do bazy tras platformy. Jednak trasy to nie wszystko. Platforma ta byłaby niczym bez użytkowników i bogatego kalendarza wydarzeń i wyścigów. Użytkownicy mogą tworzyć, dostosowywać i dodawać do kalendarza wydarzenia takie jak ustawki, wyścigi, a także zapraszać do nich innych użytkowników.

Korzystna oferta

Obecni użytkownicy platformy RGT Cycling, lub Wahoo SYSTM otrzymują dostęp do połączonej subskrypcji Wahoo SYSTM X. Więc mogą korzystać z platform Wahoo RGT i Wahoo SYSTM za pomocą jednej subskrypcji i danych dostępowych (login i hasło). Cena nie ulega zmianie i teraz za 15 dolarów miesięcznie lub 129 dolarów rocznie oprócz dostępu do Wahoo SYSTM użytkownicy mają także dostęp do Wahoo RGT. Dzięki temu jest to obecnie najkorzystniejsza oferta, jeśli chodzi o oprogramowanie do treningu wirtualnego. Wahoo SYSTM i Wahoo RGT dostępne są na systemy operacyjne Windows, macOS, Android i iOS.

– Przejęcie RGT Cycling i uruchomienie subskrypcji Wahoo SYSTM X daje naszym użytkownikom więcej opcji do treningu i ścigania się wirtualnego, oraz sprawia, że jest to wygodniejsze, przy zapewnieniu większej kontroli nad wirtualnym treningiem i wyścigami. Jednej subskrypcja i jednemo konto umożliwia korzystanie z wszystkich aplikacji i platform Wahoo Fitness. Dzięki temu jesteśmy w stanie dać naszym klientom niespotykany do tej pory wachlarz narzędzi treningowych nienagannie integrujący się w jeden przyjazny ekosystem sprzętu i oprogramowania treningowego. To z kolei przekłada się na umożliwienie maksymalizacji zysków z treningu wielu dyscyplin sportowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Co więcej, rozwijając własne platformy treningowe pozostajemy otwarci na współpracę naszego oprogramowania z urządzeniami innych producentów dając naszym użytkownikom wolność wyboru sprzętu – mówi Mike Saturnia, dyrektor zarządzający Wahoo Fitness.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X