Rozmowa

Przemek Szymanowski: Opieka nad córką jest najważniejsza

Zgodnie z planem przygotowuje się do nadchodzącego sezonu jako zawodnik, ale też trener. Przemek Szymanowski zdradził, co będzie priorytetem na 2024 rok.

Na jakim etapie przygotowań jako trener ale też zawodnik obecnie się znajdujesz?
Obecnie jesteśmy po etapie ogólnej wytrzymałości tlenowej, dobrej podstawy do realizowania kolejnego bloku treningowego, który potrwa do kwietnia/maja w zależności, kto, kiedy będzie startować. Jako zawodnik jestem również na podobnym etapie.

Jak oceniasz przygotowania podopiecznych do nadchodzącego sezonu?
Wszystko przebiega według planu, bez większych zakłóceń. Wszyscy dzielnie realizują założenia. Jesteśmy po kilku sprawdzianach biegowych i pływackich, więc idziemy w dobrą stronę.

Nie ukrywasz, że największym priorytetem jest opieka nad córką. Jakie obecnie masz nastawienie do własnych startów?
Zdecydowanie opieka nad córką jest w tej chwili najważniejsza. Moje nastawienie do startów od lat jest niezmienne. Jeśli postawie sobie za cel jakiś start, to po prostu je realizuje. Jest w tej chwili to utrudnione, ale nie niemożliwe. Można się przygotować.

Ile planujesz własnych startów w tym sezonie?
Jeszcze do końca nie wiem, ile tych startów będzie. Myślę, że bliżej maja będę wiedzieć, jak to się ułoży.

Czy planowany jest powrót Marii do startów triathlonowych w nadchodzącym sezonie?
Maria trenuje dla siebie, nie tak dużo jak kiedyś. Lubi sport i dlatego to robi. Ma ograniczony czas, ze względu na opiekę nad córką, bo nie daliśmy jej do żłobka. Jak będzie się czuła na siłach w sezonie, to wystartuje.

Jakie są priorytetowe starty dla Ciebie oraz Twoich podopiecznych?
Najważniejsze są dla Nas imprezy międzynarodowe, a także Mistrzostwa Polski. Mamy również takie zawody, które uwielbiamy i są traktowane jak Mistrzostwa Świata, np. Kozienice organizowane przez Jurka Górskiego, czy Triathlon w Zimnej Wodzie oraz Garmin Iron Triathlon. Jest kilka takich imprez, które moi zawodnicy uwielbiają i chętnie tam wracają. W tym sezonie planuję również zadebiutować jako współorganizator zawodów triathlonowych.  Już niebawem ogłosimy zapisy na zawody, ale będą to zawody crosstriathlonu na dystansie sprinterskim w województwie świętokrzyskim w 3 lokalizacjach. Będzie to cykl zaczynający się w Starachowicach (22.06.2024), potem Strawczyn (13.07) i finał w Sielpi (09-10.08). Właśnie dopinamy wszystko na ostatni guzik. Mam nadzieję, że już za chwilę wystartujemy z zapisami.

Czego Panu życzyć przed nadchodzącym sezonem?
Przede wszystkim zdrowia dla całego Teamu, bo resztę zrobimy sami.

Rozmawiał: Przemysław Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X