Wiadomości

Czeka nas zacięta walka o mistrzostwo Polski w Czempiniu

Mistrzostwa Polski na dystansie średnim, to już niemal tradycja duathlonu w Czempiniu. Tak jak patronat Triathlonlife.pl W tym roku zawody odbędą się 10-11 maja. 

– Z dumą ogłaszamy, że po raz piąty, Czempiń stanie się areną dla Mistrzostw Polski w Duathlonie na dystansie średnim – mówi Piotr Lisiecki, który wspólnie z żoną Izą organizuje Duathlon Czempiń. – Przygotujcie się na ekscytujące wyzwanie. To niepowtarzalna okazja, by zmierzyć się z najlepszymi, zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów, w kategorii open oraz wśród najlepszych amatorów w różnych kategoriach wiekowych, z klasyfikacją co 5 lat.

W dniu duathlonu dzieci mają wolne

Rywalizacja o medale mistrzostw w duathlonie przeprowadzona zostanie na dystansie 10 km biegu, 60 km na rowerze i 10 km biegu. Jak co roku  zorganizowane zostaną także starty na dystansie sprint: 5 km biegu, 20 km na rowerze i 2,5 km biegu.  Dwudniowe zmagania otworzy wielkie święto dziecięcego duahtlonu – Cocodrillo ChampionKids, w którym zmierzą się najmłodsi multisportowcy.

– Zawody dla dzieci to w Czempiniu prawdziwe święto sportu – dodaje Piotr Lisiecki. – Co roku we wrześniu dzwoni do nas dyrektorka szkoły i pyta kiedy odbędą się zawody, a następnie daje dzieciom w tym dniu dzień wolny. Większość z nich startuje w duathlonie lub jest wolontariuszami. Cieszymy się z tej tradycji. 

Sobotę rozpocznie wyścig zawodników na dystansie sprint o godzinie 8.30. O 13 wyruszą sportowcy, mierzący się z koronnym dystansem Mistrzostw Polski w duathlonie.

Po raz kolejny wystartować będzie można w zawodach w ramach sztafet – w klasyfikacji drużynowej i firmowej.

Mocne nazwiska w Czempiniu

Do Czempinia jak co roku zawitają utytułowani zawodnicy. W tym roku w mistrzostwach Polski wystartuje między innymi Marta Łagownik, obrończyni tytułu z 2023, Ewa Komander po raz pierwszy na tej imprezie, czy Klaudia Petters. Natomiast Agnieszka Jerzyk na ten moment zgłoszona na sprint. 

Wśród panów na mistrzostwa Polski, na ten moment, na liście startowej Maciej Chmura, Piotr Ławicki, Karol Bogus, Jan Popławski, Paweł Najmowicz, Tomasz Spaleniak, Jacek Krawczyk. Deklaruje też przyjazd jak co roku Łukasz Kalaszczyński. Miał też zadebiutować na dystansie średnim zwycięzca sprintu z zeszłego roku Dominik Bogdanowicz, którego niestety już nie ma wśród nas. W lutym zginął w górach na granicy Austrii i Słowenii. 

Wyjątkowy charakter imprezy buduje nie tylko zaangażowanie lokalnej społeczności oraz inicjatywy charytatywne towarzyszące rywalizacji sportowej, czy też wspaniałe strefy kibica, ale także obecność gości specjalnych, w tym Jerzego Górskiego, mistrza świata w podwójnym Ironmanie, który od początku powstania ChampionMan wspiera własnym głosem podczas zawodów wszystkich zawodników.

– Liczymy, że i w tym roku słońce przywita nas w Czempiniu. To już taka tradycja. Co by się nie działo wcześniej, to jednak podczas zawodów jest ciepło – przekonuje Piotr Lisiecki. – Liczymy na dobre ściganie i zapraszamy do Czempinia. Listy startowe już są mocno wypełnione, ale jeszcze trochę miejsc jest. 

Rejestracja online na zawody: www.duathlonczempin.pl.
Patronat medialny TriathlonLife.pl

Dawid Majakowski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X