Poradnik

Premiera miernika mocy POWRLINK Zero

O tym, że firma Wahoo Fitness pracowała nad własną wersją kolarskiego miernika mocy wiadomo było od dłuższego czasu. Teraz znamy szczegóły.

Gdy w ubiegłym roku na rynek trafiły odświeżone pedały SPEEDPLAY należące już do Wahoo oczywistym było, że miernik mocy amerykańskiego producenta umieszczony będzie w pedałach. Co prawda jego rynkowy debiut trochę się opóźnił. Wszystko wskazuje na to, że warto było czekać.

Miernik mocy POWRLINK ZERO powstał w oparciu o legendarne pedały SPEEDPLAY ZERO, które nieustannie podbijają serca kolarzy na całym świecie. POWRLINK ZERO, podobnie jak wcześniejsze modele pedałów SPEEDPLAY cechują się łatwym dwustronnym wpięciem, niskim uniesieniem nad oś oraz regulowany ruch pięty w zakresie od 0 do 15 stopni. Pedały POWRLINK ZERO cechują się współczynnikiem Q o wartości 55 mm i wysokością ponad oś 13 mm. Miernik mocy posiada standard wodoodporności IPX7. Maksymalna masa użytkownika to 113 kg.

Cechy miernika mocy

Umieszczenie miernika mocy w pedałach przekłada się na możliwość bezproblemowego przekładania go pomiędzy rowerami. Tym samym umożliwia trenowanie z pomiarem mocy niezależnie od wybranego roweru. Jeśli chodzi o dokładność pomiaru mocy, to obierając dokładność trenażerów serii KICKR wynoszącą 1% za wzorzec producentowi również w przypadku pedałów POWRLINK, udało się osiągnąć ten sam poziom dokładności. Wbudowany termometr odpowiada za kompensację zmian temperatury. Sam miernik posiada możliwość automatycznej kalibracji. Posiadacze owalnych tarcz na pewno będą zadowoleni z faktu, że miernik POWRLINK ZERO stworzony został z myślą także o nich. Wyniki pomiaru cechują się taką samą dokładnością w przypadku tarcz okrągłych i owalnych.

Miernik mocy POWRLINK ZERO zasilany jest z wbudowanego źródła, które po pełnym naładowaniu umożliwia pracę nawet do 75 godzin. O niskim poziomie baterii poinformowani zostaniemy na licznikach Wahoo ELEMNT, w aplikacji Wahoo ELEMNT, a także za pomocą diod umieszonych na mierniku. Wartość mierzonej mocy i kadencji transmitowana jest do zewnętrznych urządzeń za pomocą komunikacji ANT+ i Bluetooth Smart (do trzech jednoczesnych połączeń). Wisienką na torcie jest kompatybilność z wszystkimi wcześniejszymi blokami SPEEDPLAY ZERO. W wersji z dwustronnym pomiarem oprócz danych dotyczących mierzonej mocy i kadencji transmitowany jest także rozkład mocy pomiędzy stronami.

Po połączeniu z trenażerem Wahoo KICKR ROLLR wskazania miernika mocy POWRLINK ZERO mogą sterować obciążeniem trenażera.

Przystępna cena

Komplet pedałów POWRLINK ZERO w wersji z jednostronnym pomiarem waży 250 gramów, a w wersji z dwustronnym pomiarem 276 gramów. Sugerowana cena detaliczna jednostronnego miernika wynosi 2999 złotych, a dwustronnego 4599 złotych.

– Od zawsze celem firmy Wahoo było dostarczenie użytkownikom trenażerów KICKR dokładnych wartości mierzonej mocy. Teraz udało się przenieść tę technologię na pedały SPEEDPLAY. Możemy zaoferować użytkownikom ten sam poziom dokładności i niezawodności pomiaru mocy także podczas jazdy na zewnątrz – mówiła Katie DuPree, menadżer produktu POWRLINK ZERO.

Z miernika mocy POWRLINK ZERO korzystać będą między innymi członkinie zawodowej drużyny kolarskiej Le Col Wahoo, oraz Mistrzyni Świata IRONMAN 70.3 Lucy Charles-Barclay. Debiutu miernika mocy POWRLINK ZERO w zawodowym peletonie możemy się spodziewać podczas wiosennych klasyków, takich jak Paris-Roubaix, Le Fleche Wallonne, czy Liege-Bastogne-Liege.

 

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X