Wiadomości

Xterra Worlds opuszcza Hawaje po raz pierwszy od początku istnienia

Xterra World Championship są zaplanowane w Trentino we Włoszech. Zawodnicy będą rywalizować 1 października.

To pierwszy raz od 25 lat, od powstania Xterra w 1996 roku, kiedy impreza odbędzie się poza Maui na Hawajach.

– Naszą wizją jest organizowanie Xterra Worlds na wszystkich kontynentach, od Europy po Azję, Afrykę i obie Ameryki — powiedział J-D Cousens, wiceprezes ds. operacyjnych i globalnego marketingu Xterra. – To pozwoli naszemu wspaniałemu sportowi dotrzeć do niezbadanych terytoriów, powitać nowych zawodników w naszej globalnej społeczności. To nam pozwoli też zapewnić szeroką gamę wyjątkowych wyzwań wytrzymałościowych sportowcom z całego świata – dodaje.

Europa zbiorem największych imprez

Organizatorzy zauważają, że w Europie odbywały się największe wydarzenia Xterra. Organizowanie mistrzostw we Włoszech sprawia, że ​​uczestnictwo jest bardziej dostępne i przystępne cenowo dla mieszkańców tego regionu świata.

– Maui to nasze miejsce, gdzie wszystko się zaczęło. Na pewno tam wrócimy. Jesteśmy zawsze wdzięczni naszym gospodarzom, partnerom, załodze i sportowcom, którzy położyli podwaliny pod Xterra na Hawajach – dodał Cousens.

Najważniejsze wydarzenie w xterra

Mistrzostwa Świata Xterra to najważniejsze wydarzenie dla tego rodzaju triathlonu.  

– Trentino z dumą jest gospodarzem mistrzostw świata Xterra” – powiedział Maurizio Rossini, dyrektor generalny Trentino Marketing. – Świat cross triathlonu będzie rywalizował we wspaniałym naturalnym krajobrazie. Relacje medialne z tego wydarzenia dotrą do ponad 170 krajów na całym świecie za pośrednictwem ponad 90 nadawców. To robi wrażenie – dodaje Rossini.

Przemek Schenk
źródło: tri-today
foto: Xterra World Championships, Maui,HI FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X