Wiadomości

Marcinowi Ławickiemu brakuje tylko złota. Rywale tanio skóry nie sprzedadzą

W najbliższą niedzielę zawodnicy staną w szranki o medale mistrzostw Polski na dystansie długim w Malborku. Jednym z faworytów tego wyścigu jest Marcin Ławicki.

Już jutro zaczną się dwudniowe zawody Castle Triathlon Malbork. Zawodnicy będą się zmagać na czterech dystansach: 1/8IM, 1/4IM, 1/2IM oraz Ironman. Na najdłuższym dystansie zostaną rozegrane mistrzostwa Polski. Właśnie mistrzowski wyścig zapowiada się niezwykle ciekawie i jest ważnym punktem kalendarza dla wielu triathlonistów.

Jednym z nich jest Marcin Ławicki, który wywalczył w PRO już srebro oraz brąz, a w kolekcji brakuje krążka z najcenniejszego kruszcu, który zawodnik zawsze podkreślał, że bardzo chce zdobyć.  

Jeszcze się nie wypaliłem i chcę spróbować powalczyć o złoto. Ten długi dystans jest taki, że można popełnić bardzo dużo błędów. Wiem coś na ten temat. Można liczyć też na trochę szczęścia. Patrząc na wyniki, byłem najmocniejszy w zeszłym roku. Pobiegłem najszybciej maraton. Niestety, defekt na rowerze i oczekiwanie na koło zapasowe wykluczyło mnie z walki o złoty medal. Cieszę się z brązu, ponieważ wyjechałem z krążkiem, ale czułem, że tamten rok był tym, w którym mogłem na szyi zawiesić złoto. Spróbuję w tym sezonie. Mam błogosławieństwo od rodziny oraz sponsorów. Dlatego podejmuję tę walkę – mówił Marcin Ławicki w rozmowie z Triathlonlife.pl w czerwcu.

Pechowy zeszły rok

Warto przypomnieć zeszłoroczne zmagania w Malborku o medale mistrzostw Polski na dystansie długim. Do etapu kolarskiego prowadził Marcin Ławicki, ale niestety nie ominął go wielki pech. Na około setnym kilometrze najprawdopodobniej wjechał w dziurę, w wyniku czego „złapał kapcia” w przednim kole. Po kilkunastu minutach udało się wymienić koło i Marcin Ławicki mógł wrócić do rywalizacji, ale w międzyczasie spadł na czwarte miejsce. Wyprzedzali go Tomasz Szala, Łukasz Kalaszczyński oraz Bartosz Banach.

Od tamtego momentu prowadził Szala, który utrzymał prowadzenie do końca. Ostatecznie wbiegł na metę, pokonując trasę w 8:15:00. Tym samym został Mistrzem Polski na długim dystansie. Na drugim miejscu rywalizację zakończył Łukasz Kalaszczyński z wynikiem 8:30:49. Podium uzupełnił Marcin Ławicki z rezultatem 8:36:37.

Czułem się świetnie tego dnia! Zresztą już w tygodniu poprzedzającym wyścig wszystko wskazywało na to, że trafiłem z formą na mistrzostwa Polski. Tego dnia brakło jedynie trochę szczęścia! Wiedziałem o tych dziurach w jezdni. Widziałem je na poprzednich pętlach. Starałem się jechać w dobrej pozycji aero z nisko pochyloną głową. Za późno zobaczyłem te “jamy” – mówił Marcin Ławicki o tej sytuacji na etapie kolarskim podczas zeszłorocznego wyścigu w Malborku, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Gotowy do walki

Marcin Ławicki nie poddaje się w staraniach w zdobyciu złotego medalu mistrzostw Polski na pełnym dystansie. Specjalnie dla TriathlonLife.pl przyznał, że nie może doczekać się wyścigu.

Już od dłuższego czasu nie mogę się doczekać startu w Malborku. Wiem, czego się spodziewać. Wiem, jak to będzie bolało, ale mimo wszystko jestem bardzo podekscytowany i czekam z niecierpliwością, aż stanę na starcie u podnóża zamku. Jestem gotowy – powiedział nam Marcin Ławicki.

Starszy z braci Ławickich będzie miał mocnych rywali podczas niedzielnego wyścigu. O medale MP powalczą też m.in.: Bartosz Banach, Kacper Adam, Daniel Jakimiuk, Łukasz Kalaszczyński, bracia Najmowicz Sebastian i Paweł, czy Jacek Tyczyński.

Harmonogram zawodów

Sobota, 03.09.2022 r.

06:00-19:00 strefa EXPO

06:30-08:00 wprowadzanie rowerów do strefy zmian i pobieranie pakietów w strefie zmian (dystans 1/8 IM i dystans 1/4 IM)

09:00 start dystans 1/8 IM

09:10 start dystans 1/4 IM

11:00 zamknięcie trasy dla dystansu 1/8 IM

12:00 – 13:00 wydawanie rowerów ze strefy zmian dystans 1/8 IM i dystans 1/4 IM

13:00 zamknięcie trasy dla dystansu 1/4 IM

13:00 ceremonia wręczania nagród dla dystansów 1/4 IM i 1/8 IM

13:00-13:30 wydawanie pakietów startowych (biuro zawodów) – tylko dla Castle Run Malbork

14:00 start Castle Run Malbork 1-3 lat – bieg na 200 m

14:05 start Castle Run Malbork 4-5 lat – bieg na 200 m

14:10 start Castle Run Malbork 6-7 lat – bieg na 200 m

14:15 start Castle Run Malbork 8-11 lat – bieg na 500 m

14:20 start Castle Run Malbork 12-15 lat – bieg na 1000 m

14:30 ceremonia wręczenia nagród Castle Run Malbork (okolice mety)

18:00-20:30 wprowadzanie rowerów do strefy zmian i pobieranie pakietów w strefie zmian dla dystansów 1/2 IM i IM oraz dla aquabike – UWAGA! Pobrać pakiet mogą wyłącznie zawodnicy pozostawiający swój sprzęt w strefie zmian!

19:00 odprawa techniczna online dla dystansów 1/2 IM i IM oraz dla aquabike na oficjalnym profilu FB Castle Triathlon Malbork

Niedziela, 04.09.2022 r.

05:00-05:45 możliwość sprawdzenia sprzętu w strefie zmian dla dystansu IM i aquabike (w tym terminie nie ma możliwości wprowadzania roweru do strefy, a zawodnicy łamiący ten zapis zostaną ukarani 5 minutami kary czasowej)

06:00 start dystans IM i aquabike

07:00 – 20:00 EXPO oraz inne atrakcje

8:00 – 8:30 możliwość sprawdzenia sprzętu w strefie zmian dla dystansu 1/2IM (w tym terminie nie ma możliwości wprowadzania roweru do strefy, a zawodnicy łamiący ten zapis zostaną ukarani 5 minutami kary czasowej!!!)

09:00 start dystans 1/2 IM

16:00 wydawanie rowerów ze strefy zmian dystans 1/2 IM, dystans IM i aquabike

17:00 zamknięcie trasy dla dystansu 1/2 IM

17:00 ceremonia wręczania nagród dla dystansu 1/2 IM

22:00 zamknięcie trasy dla dystansu IM

22:00 ceremonia wręczenia nagród dla dystansu IM oraz dla aquabiku

Przebieg trasy

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. Mistrzostwa powiatu polkowicko – płockiego. Komedia, normalnie komedia chociaż akurat Kalach to kozak i zawodnik z potencjalem, ale lawicki? Dajcie mi chociaż jeden sukces jaki ten facet miał w normalnej rywalizacji poza ogórkami. Pozer jak Karas!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X