Rozmowa

Iga Kowalczyk: Głównym celem MŚ w Utah

W tym okresie przygotowawczym nie wyjeżdża na zagraniczny obóz. Szykuje się pod okiem Olgi Kowalskiej. Głównym celem Igi Kowalczyk na 2022 rok będą MŚ w Utah.

Jak obecnie przebiegają treningi do nadchodzącego sezonu?
Treningi przebiegają zgodnie z planem ustalonym przez Olgę Kowalską. Za mną ponad cztery miesiące solidnie wykonanej pracy. Starty kontrolne wskazują, że  wszystko idzie w dobrym kierunku. W tym tygodniu zmierzę się z Półmaratonem Warszawskim. To będzie mój pierwszy w życiu półmaraton bez pływania i roweru.

Czym różni się ten cykl przygotowawczy od poprzedniego?
W tym roku bardziej świadomie podchodzę do przygotowania na nowy sezon. Wiem, że jestem pod dobrymi skrzydłami. Mam określone cele. Motywacja do działania jest zdecydowania większa. Dużą uwagę skupiłyśmy na rowerze, bo wiemy, że tu mogę zyskać. Startuję już z wyższego poziomu. Więc jednostki treningowe każdej dyscypliny są zdecydowanie bardziej wymagające niż w tamtym roku.

Niestety podczas tych przygotowań nie wyjedziesz na żaden obóz. Czy to może mieć wpływ na rezultaty w nadchodzącym sezonie?
Najprawdopodobniej nie uda mi się wyjechać w tym roku zagranicę przed sezonem startowym. Aczkolwiek wszystko może się zdarzyć. Nie uważam, że brak obozu może mieć znaczący wpływ na rezultaty. Odpowiedni plan i jego realizacja jest kluczem do sukcesu.

Na czym obecnie skupiasz się podczas treningów?
Skupiam się na każdej jednostce treningowej. Staram się wykonywać treningi, jak najlepiej potrafię, myśląc o odpowiedniej technice i regeneracji.

Z jaką obecnie trenujesz częstotliwością w skali tygodnia?
Wykonuję około  11 jednostek treningowych.

Poprzedni sezon należał do najlepszych w Twojej dotychczasowej karierze w tri. Czy to nakłada pewną presję, żeby nadchodzący sezon był jeszcze lepszy?
Myślę, że nie nakłada, a bardziej motywuje do jeszcze większej pracy. Myślę, że 2022 rok będzie jeszcze lepszy!

Kiedy planujesz pierwsze starty w tri w 2022 roku?
Pierwsze starty triathlonowe planuję na maj, a ostatni w październiku. Zapowiada się długi okres startowy. Mój kalendarz startowy powoli wypełnia się, a pierwsze starty już niebawem.

Jakie masz główne cele oraz oczekiwania na 2022 rok?
Moim głównym celem jest jak najlepszy start na Mistrzostwach Świata w Utah, jak również dobre wyniki na zawodach rozgrywanych w Polsce.

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X