Wiadomości

World Triathlon ogłasza nową inicjatywę

Organizacja World Triathlon zapowiada nowy projekt – Development Regional Cups.

Zawody mają na celu rozwój triathlonu w niektórych regionach z udziałem sportowców wyłącznie z rozwijających się federacji krajowych. World Triathlon ściśle współpracuje ze wszystkimi konfederacjami kontynentalnymi, aby przedstawić oferty na organizację takich zawodów, które są brane pod uwagę w rankingu World Triathlon. Zwycięzca każdego tego typu wyścigu dostanie maksymalnie 125 punktów rankingowych.

Kto może startować?

Do udziału w zawodach Development Regional Cup kwalifikują się zawodnicy do 250 miejsca w rankingu World Triathlon. Wszyscy zawodnicy będą musieli mieć od 16 do 23 lat. Wszystkie zawody zostaną rozegrane na dystansie sprinterskim.  

Każda zaproszona federacja narodowa powinna wysłać co najmniej jednego zawodnika i jedną zawodniczkę na zawody pucharowe w towarzystwie jednego trenera narodowego.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa jest udział co najmniej czterech federacji narodowych i co najmniej 15 sportowców każdej płci w danych zawodach. Kraj-gospodarz może nominować maksymalnie po 10 sportowców płci męskiej i żeńskiej. Jeśli minimalne kryteria uczestnictwa federacji narodowej nie zostaną spełnione, impreza nie będzie miała punktów rankingowych World Triathlon. Zaproszone federacje narodowe mogą zgłosić więcej zawodników na własny koszt.

Imprezy są częścią ogólnej strategii zapewniania sportowcom z krajów rozwijających się większych możliwości rywalizacji na poziomie międzynarodowym. Więcej informacji TUTAJ.

Przemek Schenk
źródło: triathlon.org
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X