PoradnikWiadomości

Współpraca jak ze snu 

Łukasz Kalaszczyński, Miłosz Sowiński, Filip Glapa, Zuzanna Sudak czy Maja Wąsik, to zawodnicy, których między innymi wspiera AMZ Szamotuły. Producent wysokiej jakości poduszek i kołder dba na kilka sposobów o ich dobry sen. 

– Swim, bike, run and sleep – przekonuje Łukasz Kalaszczyński m.in. mistrz Polski na dystansie długim. – Wierzę, że regeneracja jest połową treningu. A może i więcej. Dlatego, kiedy AMZ zaproponował mi współpracę, zgodziłem się bez wahania. Znam ich produkty i identyfikuję się z misją firmy. Dobry sen to nie coś ekstra, to podstawa, o którą musi zadbać każdy, szczególnie sportowiec. 

Sen odgrywa ważną rolę

I jak tu się nie zgodzić z Łukaszem Kalaszczyńskim? Chyba każdy triathlonista, zarówno profesjonalista jak i profesjonalny amator, przekonał się w trakcie przygody sportowej, jak ważną rolę w życiu sportowca odgrywa sen. Zaniedbywanie go może kosztować bardzo dużo. Może stanąć na przeszkodzie w osiągnięciu dobrego, a czasami nawet wymarzonego wyniku. 

Wie o tym dobrze Przemysław Zabel, prezes firmy AMZ z podpoznańskich Szamotuł, ale z zamiłowania także triathlonista. Misja firmy – dobry sen dla wszystkich – jest powiązana ze zdrowiem. Aktywny tryb życia ma ogromny wpływ na utrzymanie ciała i ducha w dobrej formie. 

– W dzisiejszych czasach, gdy jeden dzień ucieka za drugim, naprawdę niezwykle ważna jest jakość snu – twierdzi Przemysław Zabel. – Dbamy o to, aby odbiorcy naszych wyrobów mogli się na nich porządnie wyspać i aby funkcjonowali następnego dnia w pełni sił, wypoczęci i zregenerowani. 

Wypoczęci i zregenerowani, czyli gotowi do kolejnego treningu, na kolejne wyzwanie. 

Sowiński docenia wsparcie AMZ Szamotuły 

Firma AMZ od kilku lat angażuje się w zrównoważony rozwój. Wspiera różne inicjatywy i dba o środowisko. Do produkcji kołder i poduszek wykorzystuje m.in. maszyny, które mają bardzo oszczędne silniki. Wspiera także sportowców. Podobnie jak w poprzednim sezonie, w tym również współpracuje ze wspomnianym, Łukaszem Kalaszczyńskim, a także Miłoszem Sowińskim. 

– Czuję, że teraz jest mój czas. Spełniam swoje marzenia. Osiągam czasem nawet więcej, niż chciałem. Sportowo jestem w miejscu, o którym kiedyś mi się nawet nie śniło. Doceniam, że mam w tym momencie wsparcie AMZ – mówi Miłosz Sowiński. – Ci specjaliści od snu nie tylko poprzez produkty zapewniają mi świetne warunki do regeneracji, ale także dzięki naszej współpracy wspomagają mnie na triathlonowej drodze. 

AMZ Szamotuły postanowiło także wesprzeć w tym roku pięciu młodych triathlonistów, w ramach “Piątki na start”. To program stypendialny dla młodych zawodników szerokiej kadry narodowej Polskiego Związku Triathlonu. Firma przekaże środki, które wykorzystane zostaną na dofinansowanie startu młodych sportowców w  Pucharze Europy w Caorle (13-15 maja 2022). Każdy wybrany w konkursie triathlonista otrzyma także wsparcie finansowe na indywidualne potrzeby szkoleniowe. 

Piątka na start 

Program przeznaczony jest dla zawodników młodych, którzy nie ukończyli 23 lata. Na początku maja AMZ Szamotuły wybrało pięciu stypendystów. Zostali nimi: 

  • Filip Glapa  
  • Paulina Janicka
  • Zuzanna Sudak
  • Maja Wąsik 
  • Wiktor Zasada 
Maja Wąsik

Warto także wspomnieć, że AMZ współpracuje z lekkoatletą Marcinem Chabowskim, który reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Maratończyk dzięki wsparciu producenta kołder i poduszek może spokojniej spać i przygotowywać się do kolejnych igrzysk, tym razem w Paryżu, które już za dwa lata. 

Profesjonalizm i życzliwość 

Współpraca z utytułowanymi sportowcami, a także nadziejami Polskiego Związku Triathlonu to nie jedyne zaangażowanie przedsiębiorstwa w sport. AMZ jest już drugi rok z rzędu jednym z głównych partnerów i sponsorów Enea Bydgoszcz Triathlon. W tym roku kontynuuje współpracę z jedną z najpopularniejszych imprez triathlonowych w Polsce, a także wspierało jej indoorową edycję, która odbywała się w obiekcie Astoria Bydgoszcz. 


– Życzyłbym sobie więcej takich partnerów jak AMZ Szamotuły, z którą to firmą od dwóch lat współpracujemy – twierdzi Jakub Kubiński, organizator Enea Bydgoszcz Triathlon. – Profesjonalizm, życzliwość i wyczucie dziedziny, to mocne strony naszej relacji. Od samych zawodników słyszę opinię, że zaangażowanie AMZ w EBT wpłynęło pozytywnie na to, jak wygląda to wydarzenie i jak jest odbierane. 

Team AMZ

Marcin Chabowski – lekkoatleta, maratończyk, reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio oraz żołnierz Wojska Polskiego. Ma na swoim koncie wiele sukcesów w biegach długodystansowych, m.in. Rekord Polski Juniorów czy IV miejsce na Mistrzostwach Europy.

Zdobył między innymi tytuł Wojskowego Mistrza Świata (Holandia), Wojskowego Vice Mistrza Igrzysk Wojskowych (Korea Południowa). Aktualnie jest wyczynowym zawodnikiem przygotowującym się do IO w Paryżu oraz trenerem i szkoleniowcem pracującym wg własnej autorskiej koncepcji Chabowski Athletic Training System”.

Marcin Chabowski

Łukasz Kalaszczyński – triathlonista z długą listą sukcesów na koncie,wielokrotny medalista na dystansie Iron Man: Mistrzostwa Polski w Malborku 2020, Iron Man 70.3 w Dubaju . Wielokrotnie stawał na podium zawodów duathlonowych i triathlonowych. Największy sukces? Najlepszy polski triatlonista wybrany podczas IronMana 70.3 w Ruegen w 2017 roku, gdzie zdobył 3 miejsce.

Sportową przygodę zaczynał od lekkiej atletyki. Jako trener przygotowywał wytrzymałościowo pięcioboistów nowoczesnych. Wśród jego podopiecznych znajdują się medaliści Mistrzostw Polski i Europy. Prowadzi indywidualnych zawodników w triathlonie i bieganiu. Rodzina i przyjaciele od lat kibicują mu na trasie, krzycząc „Dawaj Kalach!”, co – jak widać – działa. 

Łukasz Kalaszczyński

Miłosz Sowiński – mistrz oraz rekordzista Polski na dystansie Ironman (08h 04m 58s). Odkrycie polskiego Triathlonu 2015. W 2016, w Barcelonie, wywalczył kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Australii. Jako pierwszy Polak w historii wystartował w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3, w kategorii PRO, zajmując  29 m-ce.

Jego mottem są słowa Nelsona Mandeli: “It always seems impossible until it’s done”. Traktuje je dość dosłownie, osiągając wyniki, o jakich się nikomu wcześniej nie śniło.

Miłosz Sowiński

Materiał powstał we współpracy z partnerem biznesowym TriathlonLife.pl – firmą AMZ Szamotuły
Dawid Majakowski
foto mat. prasowe AMZ Szamotuły / TriathlonLife.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X