Wiadomości

Challenge Family zawita do Francji

W kalendarzu pojawił się nowy wyścig. Organizatorzy Challenge Family zorganizują Challenge Montpellier. Trasy będą naprawdę piękne.

Nowe zawody są przewidywane na 7 maja 2023 roku. Organizatorzy przy planowaniu tras  wykorzystają spektakularne krajobrazy Hérault pośród winnic i drzew oliwnych. Zawody odbędą się na pełnym dystansie oraz 1/2IM.

Trasa długodystansowa obejmuje również część imponujących wąwozów Les Gorges de l’Hérault. Przy tym omija bazę znanego lokalnego punktu orientacyjnego, Le Pic Saint Loup, jednego z najpiękniejszych miejsc przyrodniczych w okolicy.

Wielkie oczekiwanie

Dyrektor wyścigu Challenge Montpellier, Bertrand Mulot nie ukrywa radości z zorganizowania tych nowych zawodów.

– Nie możemy się doczekać powitania sportowców na pierwszej edycji Challenge Montpellier, wydarzenia zorganizowanego przez triathlonistów dla triathlonistów. Kąpiel w Morzu Śródziemnym, trasa rowerowa, która pozwoli odkryć różnorodne krajobrazy Hérault i bieg przez nowe dzielnice Montpellier wzdłuż najmniejszej rzeki we Francji, aby uroczyście dotrzeć do Zénith Sud de Montpellier. A do tego bezpłatne atrakcje, imprezy dla dzieci w sobotnie popołudnie. Challenge Montpellier to wydarzenie, w którym podkreśla się odpowiedzialność społeczną i środowiskową, np. sadzenie drzew w miejscowości Villeneuve lès Maguelonne. Część każdej opłaty rejestracyjnej będzie przekazywana na cele charytatywne, zajmujące się przeszczepami serca – mówił Bertrand Mulot.

Przebieg tras

Początek pływania o długości 3,8 km/1,9 km odbędzie się na plaży Le Prévost w Villeneuve lès Maguelone, zaledwie 10 kilometrów od Montpellier. Jakość wody jest wyjątkowa i od ponad 30 lat nad akwenem powiewa Błękitna Flaga.

Rower  to jedna pętla o długości 180 km/90 km wiodąca przez typowe miasta i krajobrazy południa, La Taillade, Les Gorges de l’Hérault, Le Pic Saint Loup i jego winnice, zanim dotrą do T2 w Le Zénith Sud de Montpellier kompleksu festiwalowego.

Trasa biegowa o długości 42,2 km / 21,1 km przebiegać będzie wzdłuż Le Lez, najmniejszej rzeki we Francji, pozwalając triathlonistom odkryć nową kultową architekturę Montpellier, Antigone, Arbre Blanc, Nouvelle Mairie i dzielnicy Port Marianne z metą w Le Zenith Sud de Montpellier.

Przemek Schenk
źródło: Challenge Family
foto: Challenge Family

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X