Wiadomości

Liczna grupa biało-czerwonych wystartuje w Pucharze Europy we Włoszech

W piątek rozpoczynają się zmagania w Pucharze Europy Juniorów we włoskim Caorle. Najpierw zawodnicy powalczą w półfinałach. W sobotę także zmagania elity.

Nadchodzące zawody Pucharu Europy zapowiadają się niezwykle ciekawie. Do Włoch udało się kilkoro juniorów, którzy powalczą o dobre wyniki. Na liście startowej znajdują się m.in.: Wiktor Ziółko (1 półfinał), Jan Chrzanowski (1 półfinał), Wiktor Zasada (2 półfinał), Filip Glapa (3 półfinał), Karol Janicki (3 półfinał), Kamil Kulik (4 półfinał), Karol Armuła (4 półfinał), Paula Janicka (1 półfinał), Weronika Ptaszyńska (2 półfinał), Maja Wąsik (3 półfinał).

Udany początek sezonu

Do Włoch w dobrej formie poleciał m.in.: Kamil Kulik, który już w tym sezonie zanotował kilka świetnych wyników. W niedawnych mistrzostwach Polski w duathlonie w Rumi zajął drugie miejsce OPEN, ustępując jedynie Kacprowi Stępniakowi. Właśnie te zawody były dla niego ostatnim sprawdzianem przed startem we Włoszech.

–  Jestem bardzo zadowolony z początku sezonu. Pierwszy start w Quarteirze wyszedł dość średnio. Za to tydzień później w Melilli było satysfakcjonująco. Z tego startu w Rumi też jestem zadowolony. To dobry prognostyk przed kolejnymi startami – mówił Kamil Kulik w rozmowie z TriathlonLife.pl, oceniając początek sezonu.

Warto wspomnieć, że zawody w Caorle są formą kwalifikacji przed nadchodzącymi mistrzostwami Europy w Olsztynie. Jakiś czas temu została powołana częściowa kadra na ME. Z juniorów, którzy wystartują we Włoszech, powołanie dostali już: Weronika Ptaszyńska oraz Filip Glapa. Ostateczna lista zawodników i zawodniczek wszystkich kategorii zostanie zamknięta po Pucharze Europy Elity i Juniorów w Caorle, który odbędzie się w dniach 13-15 maja. Lista powołanych dostępna TUTAJ.

W piątek juniorzy wystartują w półfinałach, a dzień później w finałach.

Piątka na start

Warto wspomnieć, że Filip Glapa, Paulina Janicka, Zuzanna Sudak, Maja Wąsik, Wiktor Zasada wystartują we Włoszech dzięki wsparciu firmy AMZ Szamotuły. Przedsiębiorstwo w tym roku postanowiło wesprzeć pięciu młodych triathlonistów, w ramach projektu “Piątki na start”. To program stypendialny dla młodych zawodników szerokiej kadry narodowej Polskiego Związku Triathlonu. Firma przekazała środki, które wykorzystane zostaną na dofinansowanie startu młodych sportowców właśnie w Pucharze Europy w Caorle. Każdy wybrany w konkursie triathlonista otrzyma także wsparcie finansowe na indywidualne potrzeby szkoleniowe. Program przeznaczony jest dla zawodników młodych, którzy nie ukończyli 23 lata. Na początku maja AMZ Szamotuły wybrało pięciu wyżej wymienionych stypendystów.

Polacy też w elicie

W sobotę wystartują też zawodniczki oraz zawodnicy w elicie. Tam również zamelduje się kilkoro reprezentantów Polski. Na listach startowych znajdują się: Magdalena Sudak, Zuzia Sudak, Natalia Zych, Maciej Bruździak oraz Mateusz Głuszkowski.

Przemek Schenk
foto: Przemek Schenk, Polski Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X