Wiadomości

Wilkowiecki chce jako pierwszy złamać 8 h

Niezwykłe emocje w Malborku przed nami. Najmocniej obsadzone mistrzostwa Polski na dystansie długim. Już wysoką stawkę podbija jeszcze Robert Wilkowiecki.

Mawiają, że jedno zdjęcie jest warte więcej niż tysiące słów. Tak więc, aby nie przegadywać tematu wrzucam poniżej listę zawodników, którzy staną na starcie dystansu długiego podczas mistrzostw Polski w Malborku. Okazuje się, że tak mocnej stawki w Polsce do tej pory nie było.

Tradycyjnie już w tym sezonie rozesłaliśmy pytania do trenerów jak ich zdaniem będzie wyglądało TOP 3 mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn.

Tym razem dodaliśmy jeszcze jedno pytanie.

Czy któryś zawodnik złamie 8 godzin?

Z pierwszych odpowiedzi, które zostały przesłane do redakcji TriathlonLife.pl wynika, że trenerzy uważają, że nie.

Czy faktycznie? Wczoraj kiedy rozmawialiśmy z Robertem Wilkowieckim w jakiej jest formie i czy stawia sobie jakiś cel na te zawody odpowiadał dyplomatycznie:

-Zobaczycie w niedzielę – kwitował pytanie krótko Robert Wilkowiecki.

Co jeszcze powiedział? Znajdziecie w tekście poniżej 🙂

Mniej tajemnicy był jego menadżer, który stwierdził, że Robert będzie walczył o mistrzostwo Polski i jest to jego najważniejszy start. Filip Szołowski, który trenuje Roberta też nie chciał powiedzieć jaki jest plan.

Jednak, to co jeszcze wczoraj było objęte tajemnicą, dzisiaj już zostało ogłoszone za pomocą mediów społecznościowych.

Żelazny WILK złamie 8 godzin IM

Nadszedł czas zrobić to w realnych warunkach! Robert WILKU Wilkowiecki planuje sięgnąć po tytuł MISTRZA POLSKI Elity 2020 na dystansie Ironman, podczas Castle Triathlon Malbork. Ale nie tak zwyczajnie, lecz w najlepszym stylu, bijąc przy tym własny Rekord Polski i jako pierwszy Polak meldując się na mecie w czasie poniżej 8 godzin – czytamy na profilu.

Jest to powrót do projektu IRONWOLF PL8H, tym razem w wydaniu outdoor.

A czym jest PL8H?

To właśnie atak Wilka na przełamania bariery 8 godzin na królewskim TRIdystansie IRONMAN. Tego nie dokonał jeszcze żaden Polak, a na świecie taki wynik osiągnęło zaledwie kilku zawodników Elity triathlonu. W maju tego roku Robert pokonał ten dystans w domowych warunkach, w rekordowym czasie 7:35:14 i był to najlepszy wynik na świecie.

Teraz przychodzi czas dokonać tego w warunkach realnego wyścigu. Najlepszą do tego okazję będą Mistrzostwa Polski IM w Malborku (6 września 2020), z doborową obsadą, szybką trasą i przepiękną scenerią krzyżackiego zamku.

Kibicujmy Robertowi, aktualnemu rekordziście Polski dystansu Ironman, bo kto ma złamać 8 godzin, jak nie On!

Przekonamy się już w niedzielę, około godziny 14. Start zaplanowany jest na godzinę 6.

Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również
Close
Back to top button