Wiadomości

Triathlon pod dachem w 3 miastach. Rusza Indoor Triathlon Series!

Ruszyły zapisy na Indoor Triathlon Series, czyli sprinterskie wyścigi triathlonowe pod dachem.

Zawody w ramach cyklu odbędą się 16 stycznia 2022 roku w Gdyni, 23 stycznia w Warszawie oraz 20 lutego w Piasecznie. W trakcie każdych zawodów Indoor Triathlon Series uczestnicy będą mieli do pokonania 600 metrów pływania w basenie, 15 kilometrów na rowerach Technogym® i na zakończenie 3 kilometry na bieżni mechanicznej.

Korzyści tri pod dachem

Rywalizacja triathlonowa pod dachem to idealny sposób na:

– debiut w triathlonie, pozwalający sprawdzić się w trzech dyscyplinach na krótkim dystansie i bez konieczności pływania w otwartym akwenie

– oderwanie się od żmudnych treningów w okresie zimowym

– poczucie adrenaliny i emocji związanych z bezpośrednią rywalizacją z innymi uczestnikami

Zawody już w styczniu

Inauguracyjne zawody zaplanowano 16 stycznia 2022 roku na obiektach Akademickiego Centrum Sportowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W zawodach będzie mogło wziąć udział 160 osób. Tydzień później rywalizacja przeniesie się do stolicy, do Centrum Rekreacyjno-Sportowego m. st. Warszawy na Bielanach, a cykl zakończy się 20 lutego w Piasecznie, na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W obu tych przypadkach dostępne są 132 pakiety startowe.

– Cieszymy się, że Indoor Triathlon Series powraca. Ponownie możemy zaprosić triathlonistów do zimowej rywalizacji w trzech miastach – mówi Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy zawodów. – Co więcej, miło nam poinformować o partnerstwie z firmą Technogym, która dostarczy najwyższej klasy rowery do indoor cyclingu. Dzięki temu rywalizacja będzie całkowicie wymierna i jeszcze bardziej emocjonująca – zapowiada Maleszewski.​

Opłaty startowe

Opłaty startowe wahają się od 100 do 140 złotych. Najmniej zapłacą Ci, którzy zapiszą się w pierwszej kolejności (pierwsze 50 pakietów na każdą z 3 imprez). Dodatkowo, organizatorzy oferują 10% rabatu dla zawodników zapisanych na dowolne zawody serii IRONMAN Poland 2022.

​Pakiet startowy obejmuje ubezpieczenie, numer startowy, czepek pływacki, pamiątkowy kubek z logo zawodów i medal dla każdego zawodnika, który ukończy rywalizację.

– Planujemy nadal rozwijać serię zimowych triathlonów pod dachem. Nie wykluczamy, że jeszcze w tym sezonie Indoor Triathlon Series zawita do nowych lokalizacji. Zachęcamy też miasta i obiekty sportowe zainteresowane organizacją takiego wydarzenia do kontaktu z nami. Mamy nadzieję, że docelowo seria urośnie nawet do 6-8 eventów w różnych częściach Polski. Dzięki temu triathloniści zyskają więcej okazji do rywalizacji w okresie zimowym – informuje Łukasz Maleszewski.

Zapisy na zawody Indoor Triathlon Series ruszają 22 listopada 2021 r. na platformie SlotMarket.pl.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X