Wiadomości

Triathlon pod dachem w 3 miastach. Rusza Indoor Triathlon Series!

Ruszyły zapisy na Indoor Triathlon Series, czyli sprinterskie wyścigi triathlonowe pod dachem.

Zawody w ramach cyklu odbędą się 16 stycznia 2022 roku w Gdyni, 23 stycznia w Warszawie oraz 20 lutego w Piasecznie. W trakcie każdych zawodów Indoor Triathlon Series uczestnicy będą mieli do pokonania 600 metrów pływania w basenie, 15 kilometrów na rowerach Technogym® i na zakończenie 3 kilometry na bieżni mechanicznej.

Korzyści tri pod dachem

Rywalizacja triathlonowa pod dachem to idealny sposób na:

– debiut w triathlonie, pozwalający sprawdzić się w trzech dyscyplinach na krótkim dystansie i bez konieczności pływania w otwartym akwenie

– oderwanie się od żmudnych treningów w okresie zimowym

– poczucie adrenaliny i emocji związanych z bezpośrednią rywalizacją z innymi uczestnikami

Zawody już w styczniu

Inauguracyjne zawody zaplanowano 16 stycznia 2022 roku na obiektach Akademickiego Centrum Sportowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W zawodach będzie mogło wziąć udział 160 osób. Tydzień później rywalizacja przeniesie się do stolicy, do Centrum Rekreacyjno-Sportowego m. st. Warszawy na Bielanach, a cykl zakończy się 20 lutego w Piasecznie, na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W obu tych przypadkach dostępne są 132 pakiety startowe.

– Cieszymy się, że Indoor Triathlon Series powraca. Ponownie możemy zaprosić triathlonistów do zimowej rywalizacji w trzech miastach – mówi Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy zawodów. – Co więcej, miło nam poinformować o partnerstwie z firmą Technogym, która dostarczy najwyższej klasy rowery do indoor cyclingu. Dzięki temu rywalizacja będzie całkowicie wymierna i jeszcze bardziej emocjonująca – zapowiada Maleszewski.​

Opłaty startowe

Opłaty startowe wahają się od 100 do 140 złotych. Najmniej zapłacą Ci, którzy zapiszą się w pierwszej kolejności (pierwsze 50 pakietów na każdą z 3 imprez). Dodatkowo, organizatorzy oferują 10% rabatu dla zawodników zapisanych na dowolne zawody serii IRONMAN Poland 2022.

​Pakiet startowy obejmuje ubezpieczenie, numer startowy, czepek pływacki, pamiątkowy kubek z logo zawodów i medal dla każdego zawodnika, który ukończy rywalizację.

– Planujemy nadal rozwijać serię zimowych triathlonów pod dachem. Nie wykluczamy, że jeszcze w tym sezonie Indoor Triathlon Series zawita do nowych lokalizacji. Zachęcamy też miasta i obiekty sportowe zainteresowane organizacją takiego wydarzenia do kontaktu z nami. Mamy nadzieję, że docelowo seria urośnie nawet do 6-8 eventów w różnych częściach Polski. Dzięki temu triathloniści zyskają więcej okazji do rywalizacji w okresie zimowym – informuje Łukasz Maleszewski.

Zapisy na zawody Indoor Triathlon Series ruszają 22 listopada 2021 r. na platformie SlotMarket.pl.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X