Wiadomości

Mistrzowskie ściganie w Czempiniu

Tradycją duathlonu w Czempiniu są mistrzostwa Polski na dystansie średnim. Nie inaczej będzie w tym roku. Rywalizacja o medale zapowiada się ciekawie.

Po raz piąty zawodnicy zawitają do Czempinia, aby walczyć w ramach mistrzostw Polski. Oprócz mistrzowskiego wyścigu organizatorzy przewidują walkę na dystansie sprinterskim oraz rywalizację najmłodszych.

Mocne nazwiska w Czempiniu

W tym roku w mistrzostwach Polski wystartuje m.in.: Marta Łagownik, obrończyni tytułu z 2023, a niedawno wygrała w  Challenge Gran Canaria. Zmierzy się z m.in.: Ewą Komander, czy Klaudią Petters.

Wśród panów na mistrzostwa Polski na liście startowej znajdują się m.in.: Maciej Chmura, Piotr Ławicki, Karol Bogus, Jan Popławski, Paweł Najmowicz, Tomasz Spaleniak, Jacek Krawczyk.

Deklaruje też przyjazd jak co roku Łukasz Kalaszczyński. Miał też zadebiutować na dystansie średnim zwycięzca sprintu z zeszłego roku Dominik Bogdanowicz, którego niestety już nie ma wśród nas. W lutym zginął w górach na granicy Austrii i Słowenii.

Natomiast ciekawie zapowiada się też rywalizacja na dystansie sprinterskim. Wśród Pań na liście startowej widnieją: Karolina Jahnz, Monika Jadczak, a wśród Panów m.in.: Karol Janicki.

W dniu duathlonu dzieci mają wolne

Rywalizacja o medale mistrzostw w duathlonie przeprowadzona zostanie na dystansie 10 km biegu, 60 km na rowerze i 10 km biegu. Jak co roku zorganizowane zostaną także starty na dystansie sprint: 5 km biegu, 20 km na rowerze i 2,5 km biegu. Dwudniowe zmagania otworzy wielkie święto dziecięcego duahtlonu – Cocodrillo ChampionKids, w którym zmierzą się najmłodsi multisportowcy.

Zawody dla dzieci to w Czempiniu prawdziwe święto sportu. Co roku we wrześniu dzwoni do nas dyrektorka szkoły i pyta, kiedy odbędą się zawody, a następnie daje dzieciom w tym dniu dzień wolny. Większość z nich startuje w duathlonie lub jest wolontariuszami. Cieszymy się z tej tradycji – przyznaje Piotr Lisiecki, organizator zawodów w Czempiniu.

Sobotę rozpocznie wyścig zawodników na dystansie sprint o godzinie 8.30. O 13 wyruszą sportowcy, mierzący się z koronnym dystansem Mistrzostw Polski w duathlonie. Po raz kolejny wystartować będzie można w zawodach w ramach sztafet – w klasyfikacji drużynowej i firmowej.

Budowanie atmosfery imprezy

Wyjątkowy charakter imprezy buduje nie tylko zaangażowanie lokalnej społeczności oraz inicjatywy charytatywne towarzyszące rywalizacji sportowej, czy też wspaniałe strefy kibica, ale także obecność gości specjalnych, w tym Jerzego Górskiego, który od początku powstania ChampionMan wspiera własnym głosem podczas zawodów wszystkich zawodników.

Liczymy, że i w tym roku słońce przywita nas w Czempiniu. To już taka tradycja. Co by się nie działo wcześniej, to jednak podczas zawodów jest ciepło. Liczymy na dobre ściganie i zapraszamy do Czempinia – przekonuje Piotr Lisiecki.

Harmonogram zawodów

PIĄTEK 10.05.2024

12:00 -21:00 – Odbiór pakietów startowych Dystans Sprint i Dystans Średni

12.00-14.30 – Odbiór pakietów startowych ChampionKids Duathlon Czempiń

14.30-18.00 – ChampionKids Duathlon Czempiń

SOBOTA 11.05.2024

6:30 – 7:45 – Odbiór pakietów startowych Dystans Sprint

6:30 -12:15 – Odbiór pakietów startowych Dystans Średni

6:30 – 8:00 – Otwarcie strefy zmian  i wprowadzanie rowerów Dystans Sprint

8:15 – Odprawa techniczna dla Dystansu Sprint

8:30 – Start Dystansu Sprint

9:10 – Zamknięcie trasy biegu1( limit 40’)

9:30 – Planowany pierwszy zawodnik na mecie Dystansu Sprint

10:15 – Zamknięcie trasy rowerowej Dystansu Sprint ( limit czasu: bieg1 + rower-  1h45’ )

10:15-11:15 – Odbiór rowerów  Dystans Sprint

11:15 -12:30 – Otwarcie strefy zmian i wprowadzanie rowerów Dystans Średni

11:15 – Ceremonia otwarcia Mistrzostw Polski

11:30 – Dekoracja zwycięzców Dystansu Sprint

12:45 – Odprawa techniczna dla Dystansu Średniego

12:55 – Start osób niepełnosprawnych

13:00 – Start Dystansu Średniego – Mistrzostwa Polski

15:30-15:45 – Planowany pierwszy zawodnik na mecie Dystansu Średniego

17:00 – Zamknięcie trasy rowerowej Dystansu Średniego ( limit czasu: bieg1 + rower-  4h00’ )

17:00-19:30 – Otwarcie strefy zmian i wyprowadzanie rowerów Dystansu Średniego

18:30 – Dekoracja zawodników

19:15 – Zakończenie zawodów

Przemysław Schenk

fot. Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X