Wiadomości

Frodeno przedwcześnie zakończył sezon

W opublikowanym filmiku na Instagramie Jan Frodeno poinformował, że sezon 2021 jest dla niego zakończony. Zdradził powody tej decyzji oraz najbliższe plany.

– Dokucza mi przeziębienie i nadal nie jestem w 100 procentach zdrowy – mówił Jan Frodeno w opublikowanym filmie w mediach społecznościowych. Tym samym niemiecki mistrz  zdecydował się zakończyć sezon wcześniej, niż planował.

Reprezentant Niemiec zdradził, że przez kilka najbliższych dni skupi się na dojściu do zdrowia. Nie ukrywał też, że  podczas kolejnych dni skupi się na „czasie rodzinnym”. Ale jak zaznaczył, już nie może się też doczekać sezonu 2022, a konkretnie dwóch startów w mistrzostwach świata.

Niedoszły pojedynek gigantów

Dwa tygodnie temu Jan Frodeno miał wystartować podczas Ironman California. Tam miał zmierzyć się z m.in.: Lionelem Sandersem oraz Gustavem Idenem. Niestety, ostatecznie nie doszło do tej konfrontacji.

Powodem były bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Trudność stanowiły obfite opady atmosferyczne oraz burza. Niemiec nie zdecydował się na start na Florydzie, gdzie po odwołanej rywalizacji w Kalifornii udali się Iden i Sanders. Pojedynek norwesko kanadyjski wygrał ten pierwszy, który w debiucie na dystansie długim “wykręcił” czas 7:42. Aż żal, że nie doszło do rywalizacji pomiędzy Frodeno  i Idenem. Jest szansa, że świadkami zmagań tych dwóch świetnych zawodników będziemy w 2022 roku.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jan Frodeno (@janfrodeno)

Przemek Schenk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X