TOP10 polskich AG we Włoszech

Przedstawiamy WYNIKI POLAKÓW w Ironman 70.3 Sardegna. Michał Rajca otarł się o podium w kategorii wiekowej.

We Włoszech do rywalizacji stanęło 23 reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych. Pięcioro z nich uplasowało się w czołowych dziesiątkach AG, choć niewiele brakowało do podium.

Rajca najlepszym Polakiem

Najszybszym reprezentantem Polski podczas zawodów we Włoszech okazał się Michał Rajca. O podium w kategorii M30-34 walczył do końca. Niestety przegrał z Włochem Massimiliano Marsillim o 12 sekund. Tym samym zakończył zmagania na czwartej pozycji z wynikiem 4:27:24.

Borkowy i Niedbał w TOP10

W rywalizacji mężczyzn jeszcze dwóch Polaków zdołało wywalczyć miejsca w czołowej dziesiątce w kategoriach wiekowych. Michał Borkowy pokonał trasę z wynikiem 4:50:45. Tym samym zajął dziewiątą pozycję w M45-49.

Pływanie – 39:08
T1 – 7:32
Rower – 2:29:27
T2 – 3:01
Bieg – 1:31:39
Finisz – 4:50:45

W kategorii niżej Łukasz Niedbał meldując się na mecie z czasem 4:49:48, uplasował się na 10 miejscu.

Dobre starty Pań

Justyna Szymańska oraz Aleksandra Góralska też mogą zaliczyć zawody we Włoszech do udanych. Pierwsza z nich w K35-39 ukończyła walkę na siódmym miejscu. Pokonanie trasy zajęło jej 5:51:55.

Pływanie – 47:26
T1 – 9:39
Rower – 3:04:38
T2 – 3:33
Bieg – 1:46:41
Finisz – 5:51:55

Aleksandra Góralska zameldowała się na mecie z wynikiem 5:44:46. Ten rezultat wystarczył, aby Polka uplasowała się na ósmym miejscu w kategorii K40-44.

Pływanie – 39:56