Wiadomości

Gwiazdy szukają miejsca do rywalizacji

Odwołanie IM Californii sprawiło, że m.in.: Iden, Frodeno, czy Sanders szukają innej okazji do ścigania. Być może taka możliwość stworzy się na Florydzie.

Wczoraj podczas Ironman California mieli wystartować tacy zawodnicy jak: Gustav Iden, Jan Frodeno oraz Lionel Sanders. Całe środowisko triathlonowe czekało na tę bezpośrednią rywalizację. Jednak z powodu pogody (silna burza i obfite opady deszczu) organizatorzy musieli podjąć trudną decyzję o odwołaniu zawodów.

– Warunki pogodowe pogorszyły się w ciągu nocy, a w czasie dnia było tylko gorzej.  Dlatego nie możemy zapewnić naszym sportowcom bezpiecznych warunków do rywalizacji. Z przykrością informujemy, że IRONMAN California 2021 nie może odbyć się dzisiaj (24 października 2021). Bezpieczeństwo sportowców, wolontariuszy i widzów jest dla nas najwyższym priorytetem. Organizacja zawodów w takich warunkach byłaby nieodpowiedzialna. Zdajemy sobie sprawę, że zmiana w tak późnym momencie będzie rozczarowaniem. Pilnie pracujemy, aby przedstawić Wam dalsze szczegóły i opcje startowe dla zawodników – informowali organizatorzy.

Zawodowcy na Florydzie?

Tymczasem w Internecie pojawiło się zdjęcie, które uruchomiło burzę spekulacji. Gustav Iden wstawił na Instagramie screena, potwierdzający plan lotu do Panama City Beach na Florydzie. Czy to ocznacza, że podczas Ironman Florida zobaczymy wyścig też mężczyzn PRO? Niewykluczone.

Na razie jest zapowiadana jedynie rywalizacja kobiet PRO (6 listopada), gdzie na liście startowej znajdują się m.in.: Imogen Simmonds, Heather Jackson, czy Sarissa De Vries. Okazuje się jednak, że teraz jest też szansa na to, że odwołanie zawodów w Kalifornii zdeterminuje organizatorów do dodania w harmonogramie IM Florida rywalizacji zawodowców. Z napływających informacji wynika, że gdyby była taka możliwość to Iden byłby zdecydowany na taki start, a zastanawiają się m.in.: Cameron Wurf, Lionel Sanders oraz Jan Frodeno.

Jak tylko pojawią się nowe informacje, to bezzwłocznie o nich poinformujemy.

Przemek Schenk
Foto ZWIFT Tri Battle Royale

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X