Wiadomości

Takiej kasy na mistrzostwach Polski jeszcze nie było

Za pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski na dystansie średnim jest do wygrania w tym roku 20 000 złotych. Za dziesiąte tysiąc. Kasa przyciąga do Poznania czołówkę polskiego triathlonu.

Informacja o wysokości nagród w mistrzostwach Polski na dystansie średnim w 2022 roku poruszyła środowisko triathlonowe w Polsce. Do startu w Poznaniu szykują się wszyscy najlepsi zawodnicy PRO. Stawka faktycznie jest wysoka, a pula nagród dla kobiet i mężczyzn to 228 tysięcy złotych, po połowie dla każdej z płci.

Tytułu mistrza Polski bronić będzie Tomasz Brembor, który w ubiegłym roku w Poznaniu wyprzedził Kacpra Stępniaka, który po LOTTO Challenge Gdańsk przyznał, że kolejny start to właśnie zawody w stolicy Wielkopolski.
– W zeszłym roku byłem drugi, więc mam nadzieję, że uda się coś obronić – powiedział Stępniak. – Nie było chyba jeszcze takiej puli nagród w polskim triathlonie, więc każdy będzie chciał trochę się wzbogacić. 

W Poznaniu będzie ostra walka

Podobne podejście do startu w stolicy Wielkopolski ma Miłosz Sowiński, który nie był zadowolony z wyniku w Gdańsku i przyznał, że czas do połowy lipca, kiedy odbędą się mistrzostwa Polski poświęci na solidny trening, aby skrócić dystans do polskiej czołówki. Na stwierdzenie, że w Poznaniu wystartuje polska czołówka Sowiński odpowiedział:

– Nie ma się co temu dziwić. Organizatorzy wrzucili solidne nagrody finansowe. O to też chodzi, żeby z tych startów czerpać korzyści finansowe. Jesteśmy zawodowcami. To jest jedno z głównych źródeł naszego dochodu. W Poznaniu będzie ostra walka – skomentował Miłosz nagrody finansowe.

Który z braci Ławickich będzie górą w Poznaniu? Dowiemy się w połowie lipca.


Na listach startowych z dnia na dzień pojawia się coraz więcej mocnych nazwisk: Tomasz Brembor, Sergiy Kurochkin, Piotr i Marcin Ławiccy, Maciej Chmura, Daniel Jakimiuk, a z kobiet m.in. Agnieszka Jerzyk, Aleksandra Jędrzejewska czy Paulina Kotfica. Tych triathlonistów już znajdziemy na listach.

Kolejni zawodnicy przyznają, w rozmowach z Triathlonlife.pl, że wybierają się do Poznania na mistrzostwa Polski: Miłosz Sowiński, Kacper Stępniak, Tomasz Szala – trzeci przed rokiem – czy Bartosz Banach. Kto jeszcze? Przekonamy się w najbliższym czasie.

Nagroda do końca roku?

Zawody zaplanowane są na 17 lipca 2022 roku. Wtedy też dowiemy się, kto zostanie mistrzem i mistrzynią Polski na dystansie średnim i kto zgarnie 20 000 złotych nagrody za pierwsze miejsce. Nagrody przewidziane są za TOP 10.

Ciekawostką jest zapis w regulaminie imprezy, że “zawodnicy nagrodzeni nagrodami pieniężnymi w klasyfikacji PRO nagrody otrzymają w formie przelewu bankowego do końca grudnia 2022 na wskazane konto bankowe”.

Oby organizatorom z przelewami udało się uporać szybciej, bo kasa każdemu zawodnikom na pewno przyda się w drugiej części sezonu.

MiejsceMężczyźniKobiety
12000020000
21400014000
390009000
470007000
560006000
650005000
740004000
830003000
920002000
1010001000

Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X