Wiadomości

PTO US Open. Wygrana Gentle i Chartiera

W ten weekend odbyła się inauguracyjna impreza PRO US Open. Zawodnicy walczyli w Dallas.

Profesjonaliści mieli do pokonania 2 km pływania / 80 km jazdy na rowerze / 18 km biegu. Rywalizacja kobiet zapowiadała się ciekawie. To była okazja do konfrontacji Lucy Charles (wygrała mistrzostwa w Samorin) z Florą Duffy, czyli aktualną mistrzynią olimpijską. Wśród faworytek znajdowała się też Ashleigh Gentle.

Wśród mężczyzn też nie brakowało mocnych zawodników. W gronie faworytów znajdowali się m.in.: Lionel Sanders, Sam Long, Magnus Ditlev, Sebastian Kienle, czy Sam Laidlow.

Niesamowita pogoń Gentle

W wodzie najlepiej odnalazła się Lucy Charles, która miała ponad minutę przewagi nad Taylor Knibb. Na czołowych miejscach znajdowały się Rebecca Clarke i Flora Duffy.

Na początku trasy kolarskiej Knibb dogoniła Charles, której nie omijały problemy. Najpierw zgubiła pierwszy bidon. Potem zmagała się z trudnościami związanymi z rowerem, a na końcu po raz kolejny straciła bidon. Kiedy Knibb zameldowała się w T2, to nad rywalką miała około czterech minut przewagi.

Na biegu mocno zaatakowała z ósmego miejsca Ashleigh Gentle. Sukcesywnie doganiała czołowe zawodniczki, także prowadzącą Knibb na trzy kilometry przed metą i nie oddała już pierwszego miejsca. Wbiegła na metę, z czasem 3:37:18. Przy tym wygrała 100 000$.

Jestem szczęśliwa To był naprawdę dobry sezon. To przywilej być tutaj i jestem w szoku. Musiałam bardzo się skoncentrować podczas wyścigu. To było trudne. Widok odjeżdżającej grupy był trochę przygnębiający, ale starałam się nie poddawać. Miałam nadzieję, że uda się zająć dobre miejsce, ale nie spodziewałam się wygranej – mówiła szczęśliwa Ashleigh Gentle na mecie.

Na drugim miejscu zakończyła wyścig Taylor Knibb (3:38:32).

Jestem szczęśliwa, że dotarłam na metę. Nie wiem, jak to zrobiłam. Po prostu umierałam z gorąca. Nie mogłam przyśpieszyć  – mówiła wyczerpana Taylor Knibb, po przekroczeniu mety.

Trzecia była Lucy Charles (3:40:31).

TOP5 kobiet

  1. Ashleigh Gentle (AUS) – 3:37:17
  2. Taylor Knibb (USA) – 3:38:32
  3. Lucy Charles (GBR) – 3:40:31
  4. Holly Lawrence (GBR) – 3:43:37
  5. Lisa Norden (SWE) – 3:44:49

Rywalizacja mężczyzn

W niedzielę do rywalizacji przystąpili zawodnicy PRO. Pierwszy z wody wyszedł Aaron Royle (26:30). W T1 najszybciej uwinął się Ben Kanute. Za nim znajdowali się Royle oraz Sam Laidlow. Grupa pościgowa w liczbie 14 zawodników miała kilkanaście sekund straty. Potem dogoniła prowadzącą trójkę.

Po różnych roszadach na czele znajdował się Florian Angert, przy zjeździe do T2. Gonili go Long, Laidlow, Ditlev oraz Chartier. Po trzech kilometrach Angerta wyprzedził Long. Miał 17 sekund przewagi nad Ditlevem. Do czołówki doskoczył też Collin Chartier. Amerykanin na 4 kilometry przed metą wyprzedził Longa i nie dał się dogonić.

Tym sposobem wbiegł na metę z czasem 3:17:16. Wyprzedził Magnusa Ditleva o 42 sekundy. Na trzecim miejscu rywalizację skończył Sam Long (3:18:08).

TOP5 mężczyzn

  1. Collin Chartier (USA) – 3:17:16
  2. Magnus Ditlev (DEN) – 3:17:58
  3. Sam Long (USA) – 3:18:08
  4. Sam Laidlow (FRA) – 3:20:28
  5. Florian Angert (GER) – 3:21:13

Przemek Schenk
źródło: materiał prasowy
foto: PTO, Collin Chartier Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X