Wiadomości

Przekonujące zwycięstwo Flory Duffy podczas Commonwealth Games

Triathlonistki rywalizowały w ramach Igrzysk Wspólnoty Narodów. Moc na trasie pokazała Flora Duffy.

Reprezentantka Bermudów należała do faworytek tego wyścigu. Warto przypomnieć, że Duffy już zapisała się w historii jako pierwsza mistrzyni olimpijska z Bermudów. Tym razem w ramach Igrzysk Wspólnoty Narodów musiała powalczyć z m.in.: Georgią Taylor-Brown, czy Beth Potter.

Zawodniczki miały do pokonania 750 m pływania / 20 km jazdy na rowerze / 5 km biegu. Temperatura wody wynosiła 19.1 stopni, a odczuwalna 22.9ºC.

Zacięta walka

Pierwsza z wody wyszła Beth Potter. Brytyjka przepłynęła trasę pływacką, z czasem 9:20. Tuż za nią utworzyła się grupa pościgowa, z Florą Duffy na czele. Na początku trasy kolarskiej Duffy, Sophie Coldwell, Georgia Taylor-Brown oraz Amy Legault dojechały do Potter.

Po kilku kilometrach Duffy przyśpieszyła na jednym z niewielkich podjazdów i dzięki temu już miała 16 sekund przewagi nad resztą rywalek. Choć potem jej tempo wytrzymała Taylor-Brown i obie przy zjeździe do T2 miały 58 sekund przewagi nad kolejnymi zawodniczkami.

Kluczowy bieg

Od początku trasy biegowej Duffy podkręciła tempo i zostawiła za sobą Brytyjkę. Kontrolowała sytuację do samego końca i wbiegła na metę, z czasem 55:25.

Na drugim miejscu wyścig zakończyła Georgie Taylor-Brown (56:06). Podium uzupełniła Beth Potter, której pokonanie trasy zajęło 56:46.

TOP5 kobiet

  1. Flora Duffy (BER) – 55:25
  2. Georgia Taylor-Brown (GBR) – 56:06
  3. Beth Potter (GBR) – 56:46
  4. Sophie Coldwell (GBR) – 57:06
  5. Sophie Linn (AUS) – 57:08

Przemek Schenk
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X