Wiadomości

Alex Yee: Było sporo emocji podczas wyścigu

W Birmingham w ramach Igrzysk Wspólnoty Narodów rywalizowali też triathloniści. Doszło do konfrontacji medalistów olimpijskich z Tokio.

Na starcie pojawili się m.in.: Alex Yee oraz Hayden Wilde, co zwiastowało powtórkę konfrontacji z Tokio podczas wyścigu olimpijskiego. O dobre wyniki z pewnością chcieli powalczyć też m.in.: Matthew Hauser.

Zawodnicy mieli do pokonania 750 m pływania / 20 km jazdy na rowerze / 5 km biegu. Temperatura wody wynosiła 19.1 stopni, a odczuwalna 22.9ºC.

Wygrana Yee

Po niezwykle mocnym biegu ze zwycięstwa cieszył się Alex Yee, który wbiegł na metę, z czasem 50:34.

Tyle było emocji podczas tego wyścigu – powiedział uśmiechnięty Alex Yee po przekroczeniu mety. – Pływanie było solidne, ale potem widzę Haydena na drodze i po prostu chciałem zachować spokój. Biegałem na tej trasie setki razy. Więc pętla wydawała mi się znajoma i jestem po prostu dumny, że mogłem pokonywać ją dla Anglii. Ten wyścig był uczciwy i trudny, a ja nie chciałem zajechać nóg na rowerze. Z tymi wzgórzami, 15 sekund było niczym, Hayden po prostu jechał tam przede mną. Przykro mi, że Hayden otrzymał karę, ale ten moment wbiegnięcia na metę jest naprawdę wyjątkowy. Znudzony spojrzałem na karę i zobaczyłem jego numer. To jeden wyścig, po drodze będzie o wiele więcej bitew – dodał Yee.

Ostatecznie wyprzedził Haydena Wilde’a o 13 sekund, który otrzymał 10 sekundową karę (przewinienie w T2). Podium uzupełnił Matthew Hauser (50:50).

TOP5 mężczyzn

  1. Alex Yee – 50:34
  2. Hayden Wilde (NZL) – 50:47
  3. Matthew Hauser (AUS) – 50:50
  4. Jacob Birtwhistle (AUS) – 51:06
  5. Grant Sheldon (GBR) – 51:24

Przemek Schenk
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X