Wiadomości

Walka o medale mistrzostw Polski na sprincie tuż tuż

Już w najbliższy weekend zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych stoczą bój w mistrzostwach Polski na dystansie sprinterskim.

Początkowo Triathlon Kraków-Niepołomice pierwotnie miało odbyć się przy Przystani Brzegi. Z powodu dużej liczby remontów zmieniono lokalizację. W wyniku tego zawodnicy ścigać się będą nieco dalej – w ośrodku Bobrowe Rozlewisko w Zabierzowie Bocheńskim, który jest oddalony o 20 kilometrów.

Mocne listy startowe

Nie brakuje na listach startowych wielu czołowych nazwisk z krajowego podwórka, w poszczególnych kategoriach. Zawodnicy AG powalczą o medale MP na dystansie supersprinterskim (300 m. pływania / 8 km jazdy na rowerze / 2 km biegu). Na liście startowej znajdują się m.in.: Agnieszka Gadomska, Sandra Kopiczko, Filip Szymonik, Przemysław Szymanowski, czy Ewa Urbańska.

W rywalizacji juniorek, U-23 oraz zawodniczek elity wystartują m.in.: Paulina Kotfica, Marta Łagownik, Julia Sanecka, siostry Sudak, Józefina Młynarska, Maja Wąsik, czy Weronika Ptaszyńska.

Tutaj może zdarzyć się wszystko. Start w Krakowie będzie wyzwaniem. Na starcie będzie wiele niesamowitych i uzdolnionych dziewczyn, które będą marzyły o wygranej. Na pewno będę walczyła o jak najlepsze noty z i takim wojowniczym nastawieniem tam pojadę – mówiła Paulina Bohater, w rozmowie z TriathlonLife.pl, która wystartuje w kategorii u-23.

Na listach startowych znajdują się też m.in.: Maciej Bruździak, Tomasz Brembor (elita), Mateusz Głuszkowski (U-23), Tomasz Marcinek (elita), Kamil Kulik (junior), Michał Oliwa (elita), czy Kacper Stępniak (elita).

Powalczą też juniorzy i juniorki młodsze podczas rywalizacji OOM.

Dokładne przebiegi poszczególnych tras dostępne tutaj.

Harmonogram zawodów

Sobota 30.07.2022 r.

07:00-07:30 wprowadzanie rowerów do strefy zmian dla młodzików i młodziczek (MP- start indywidualny) oraz juniorów młodszych i juniorek młodszych (OOM-MPJM start indywidualny)

07:30-07:45 przyjmowanie depozytów w punkcie depozytowym dla młodzików i młodziczek (MP – start indywidualny) oraz juniorów młodszych i juniorek młodszych (OOM-MPJM start indywidualny)

07:50 zbiórka zawodników startujących na dystansie 0,3-8-2 (MP młodziczek – start indywidualny)

08:00 start dystans 0,3-8-2 (MP młodziczek – start indywidualny) – limit czasu 45’

08:35 zbiórka zawodników startujących na dystansie 0,3-8-2 (MP młodzików – start indywidualny)

08:45 start dystans 0,3-8-2 (MP młodzików – start indywidualny) – limit czasu 45’

09:30-09:45 ceremonia otwarcia OOM-MP Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych

10:35 zbiórka zawodników startujących na dystansie 0,4-10-2,5 (OOM-MP Juniorek Młodszych – start indywidualny)

10:45 start dystans 0,4-10-2,5 (OOM-MP Juniorek Młodszych – start indywidualny) – limit czasu 50’

11:25 zbiórka zawodników startujących na dystansie 0,4-10-2,5 (OOM-MP Juniorów Młodszych – start indywidualny)

11:35 start dystans 0,4-10-2,5 (OOM-MP Juniorów Młodszych – start indywidualny) – limit czasu 50’

13:15-13-45 wydawanie rowerów ze strefy zmian dla młodzików i młodziczek (start indywidualny) oraz juniorów młodszych i juniorek młodszych (start indywidualny)

13:45-14:15 wprowadzanie rowerów do strefy zmian dla juniorów, U23 i Elity

14:15-14:35 przyjmowanie depozytów w punkcie depozytowym dla juniorów, U23 i Elity

14:45 zbiórka zawodniczek startujących na dystansie 0,75-20-5 (MP juniorek, U23, Elity – start indywidualny kobiet)

14:55 start dystans 0,75-20-5 (MP juniorek, U23, Elity – start indywidualny kobiet) – limit czasu 1h30′

16:25 zbiórka zawodników startujących na dystansie 0,75-20-5 (MP juniorów, U23, Elity – start indywidualny mężczyzn)

16:35 start dystans 0,75-20-5 (MP juniorów, U23, Elity – start indywidualny mężczyzn) – limit czasu 1h30’

17:55-18:10 wydawanie rowerów ze strefy zmian dla juniorów, U23, Elity

18:15 ceremonia dekoracji i wręczenia medali (MP młodzików i młodziczek – start indywidualny, OOM-MP Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych – start indywidualny, MP juniorów i juniorek, U23, Elity)

19:00 odprawa techniczna online dla MP Age-Group na oficjalnym profilu FB Triathlon Series in Poland

19:00-19:15 ostateczna możliwość wprowadzania zmian w składach sztafet Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (MP Juniorów Młodszych Sztafet MIX), Klubowych Mistrzostw Polski Młodzików Sztafet MIX oraz Klubowych Mistrzostw Polski Juniorów/U23/Elity Sztafet MIX (dokonują przedstawiciele klubów i województw) (biuro zawodów)

Niedziela, 31.07.2022 r.

08:00-08:30 wprowadzanie rowerów do strefy zmian (sztafety OOM-MPJM, sztafety KMP młodzików MIX oraz sztafety KMP Juniorów/U23/Elity MIX)

08:00-08:45 przyjmowanie depozytów w punkcie (sztafety OOM-MPJM, sztafety KMP młodzików MIX oraz sztafety KMP Juniorów/U23/Elity MIX)

08:50 zbiórka zawodników startujących na dystansie 3×0,3-5-1,8 (KMP młodzików sztafet MIX)

09:00 start dystansu 3×0,3-5-1,8 (KMP młodzików sztafet MIX) – limit czasu 1h30’

10:20 zbiórka zawodników startujących na dystansie 3×0,3-5-1,8 (OOM-MPJM sztafet MIX)

10:30 start dystansu 3×0,3-5-1,8 (OOM-MPJM sztafet MIX) – limit czasu 1h45’

12:05 zbiórka zawodników startujących na dystansie 3×0,3-5-1,8 (Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów/U23/Elity Sztafet MIX)

12:15 start dystansu 3×0,3-5-1,8 (Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów/U23/Elity Sztafet MIX) – limit czasu 1h30’

12:30-13:15 wydawanie pakietów startowych Kids Run (wszystkie dystanse)

13:45-14:15 wydawanie rowerów ze strefy zmian (sztafety OOM-MPJM, sztafety KMP młodzików MIX oraz sztafety KMP Juniorów/U23/Elity MIX)

13:45 start Kids Run 1-7 lat – bieg na 200 m

14:00 start Kids Run 8-12 lat – bieg na 500 m

14:15-14:55 wprowadzanie rowerów do strefy zmian i pobieranie pakietów w strefie zmian – dystans 0,3-8-2 (MP Age-Group)

14:15-15:05 przyjmowanie depozytów w punkcie depozytowym – dystans 0,3-8-2 (MP Age-Group)

14:20 ceremonia wręczenia nagród dla Kids Run

14:35 ceremonia dekoracji (sztafety OOM-MPJM, sztafety KMP młodzików MIX oraz sztafety KMP Juniorów/U23/Elity MIX) oraz dekoracja klubów i województw w ramach OOM–MPJM

15:15 zbiórka zawodników startujących na dystansie 0,3-8-2 (MP Age-Group)

15:25 start dystansu 0,3-8-2 (MP Age-Group) – limit czasu 50′

16:05-16:35 wydawanie rowerów ze strefy zmian (MP Age-Group)

16:35 ceremonia dekoracji (MP Age-Group)

Przemek Schenk
foto: Triathlon Series in Poland FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X