Wiadomości

McIntosh wystartuje. Impreza Cześnik odwołana

W cieniu pandemii koronawirusa zapowiada się kolejny emocjonujący weekend dla fanów triathlonu. Czekają nas zawody m.in.: Pucharu Afryki, Pucharu Europy, czy Ironman 70.3. Nie zabraknie reprezentantów Polski.


Dan Mcintosh będzie rywalizował w Pucharze Afryki w Shandrani. To będzie jego drugi start w sezonie 2020. Trzy tygodnie wcześniej startował w Chennai NTT ASTC Triathlon Asian Cup. Tam zajął czwarte miejsce z wynikiem 01:50:14. Wówczas do podium zabrakło Polakowi… 50 sekund. Jak będzie tym razem?

Kim jest Dan McIntosh?

Jest podopiecznym Rafała Medaka. McIntosh jest związany poważniej z triathlonem od 18 lat. Po zakończeniu zawodniczej kariery zamierza zająć się trenowaniem innych.
– Na poważniej zacząłem przygodę z triathlonem w 2002 roku. Podczas pobytu w Nowej Zelandii razem z kilkoma kolegami, którzy startowali w triathlonach, oglądałem transmisję z mistrzostw świata na Hawajach – mówił w rozmowie z TriathlonLife.pl Dan McIntosh. –  Jednak zadebiutowałem podczas Xterra w 2000 roku. Wówczas popełniłem chyba wszystkie możliwe błędy, ale zawody mi się podobały. Następnym razem wystartowałem dopiero w 2002 roku.

Odwołany start Cześnik

Oprócz Mcintosha na listach startowych widniała Maria Cześnik (Sarasota PATCO Sprint Triathlon Panamerican Cup). Jednak jej zawody zostały odwołane. Do sytuacji zawodniczka odniosła się na oficjalnym profilu na Facebooku.

– Niestety, moje dwa starty na Florydzie odwołane. Jeśli Międzynarodowa Unia Triathlonu nie przełoży kwalifikacji moje szanse na trzecie Igrzyska uciekają. Po pechowej kraksie w Londynie chciałam jeszcze raz stanąć na tym najważniejszym starcie – pisze Maria Cześnik. – Zobaczymy, jakie będą decyzje, co w ogóle z igrzyskami, czy będą przełożone i co wtedy z kwalifikacjami. Trzeba zaakceptować każdą decyzję, najważniejsze dla mnie, że mimo braku wsparcia naszego związku spróbowałam i byłam gotowa na walkę. Na razie dziękuje wszystkim którzy wspierali moje przygotowania i starty. Czekając na dalsze decyzje Światowego Komitetu Olimpijskiego i Unii Triathlonu idę, jak co dzień na trening – kończy.

Lista startujących Polaków w nadchodzący weekend

Puchar Afryki w ATU Shandrani:

Dan Mcintosh Elita mężczyzn

IRONMAN 70.3 Puerto Rico

Inga Karasek K40-44

Bartosz Strycharski M40-44

Norbert Wojciechowski M40-44

Robert Małecki M45-49

Przemysław Schenk
foto: Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X