Wiadomości

ITU zawiesza wszystkie imprezy

Działania prewencyjne z powodu koronawirusa ciąg dalszy… Tym razem ITU poczyniło stanowcze kroki, mające wpływ na kalendarz startowy zawodników.

W świetle szybkiego rozprzestrzeniania się COVD-19 na całym świecie Zarząd Międzynarodowej Unii Triathlonowej postanowił zawiesić wszystkie działania do 30 kwietnia. To oznacza, że nie odbędą się w tym czasie żadne imprezy, które były zaplanowane w kalendarzu światowego triathlonu, a także kursy, obozy i inne działania. Od poniedziałku, 16 marca 2020 roku wszystkie rankingi zostają “zamrożone”. Mowa o rankingu światowym, kwalifikacji olimpijskich, paratriathlonowy i kwalifikacji paraolimpijskich.

ITU zdecydowanie zaleca wszystkim federacjom narodowym, aby rozszerzyły takie środki także na własnych terytoriach, co może się przyczynić do zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa. Cały personel World Triathlon będzie w tych tygodniach pracował z domu.

Monitorowanie sytuacji

World Triathlon będzie kontynuował prace próbując znaleźć miejsce w kalendarzu po 30 kwietnia. Będzie współpracować ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby imprezy mogły się odbyć, pod warunkiem oczywiście, że pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna.

Przemysław Schenk
foto: ITU

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X