Wiadomości

Mistrzostwa świata w paratriathlonie przeniesione

Koronawirus coraz bardziej odciska piętno we wszystkich dziedzinach życia. Nie omija sportu, w tym triathlonu. Postanowiono o zmianie miejsca i terminu rozegrania Mistrzostw Świata w paratriathlonie.

Międzynarodowa Unia Triathlonowa w porozumieniu z Federacją Włoską, komitetem organizacyjnym Milan 2020 i władzami lokalnymi podjęła decyzję o przeniesieniu mistrzostw świata paratriathlon ITU 2020. Zaplanowane zawody przeniesiono na 2 maja do miasta Montreal. Decyzja zapada, gdy epidemia wirusa koronawirusa COVID-19 rozprzestrzenia się w wielu regionach, uniemożliwiając lokalnym organizatorom rozpoczęcie imprezy zgodnie z planem.

Nowy termin imprezy

Mistrzostwa świata w paratriathlonie 2020 odbędą się w Montrealu w ostatnim tygodniu czerwca, nadal w okresie kwalifikacji paraolimpijskich. Zarząd ITU wyraził również zgodę na przeniesienie Pucharu Świata Arzachena, który odbywa się też we Włoszech na październik  bieżącego roku.

Zmiany innych zawodów

Super League Triathlon NEOM 2020: The Opener został przeniesiony na inny termin ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pierwotnie te zawody miały odbyć się 27-28 marca. Nie jest znana nowa, dokładna data imprezy. Jedynie wiadomo, że Super League Triathlon NEOM 2020: The Opener zostało przeniesione na końcówkę roku.
Polski Związek Triathlonu postanowił przenieść wszystkie imprezy cyklu GP w Aquathlonie. Do tego PZTri podjęło decyzję o odwołaniu wyjazdu na Puchar Europy w Quarteira oraz zgrupowanie w Monte Gordo.  

Przemysław Schenk
foto: ITU

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X