Wiadomości

Puchar Azji. Do podium Polakowi zabrakło 50 sekund

W Indiach odbyły się zawody Chennai NTT ASTC Triathlon Asian Cup. Wśród 62 startujących zawodników znalazł się jeden reprezentant Polski, Dan McIntosh. Do podium zabrakło mu…50 sekund.

Najszybszym zawodnikiem okazał się Serb Ognjen Stojanovic z czasem 1:48:47. Tym samym wyprzedził Oscara Cogginsa z Hongkongu (01:49:03) oraz reprezentanta Czech Jana Celustkę (01:49:24). Dan McIntosh zameldował się na mecie z czwartym wynikiem, czyli 01:50:14.


W rywalizacji kobiet najszybciej zameldowała się na mecie reprezentantka Chile Barbara Rivelos. Zwycięstwo zapewnił jej czas 02:01:07. Podium uzupełniły Rumunka Antoanela Manac (02:01:25) oraz Rosjanka Arina Shulgina (02:01:36).

Kim jest Dan McIntosh?
Jest podopiecznym Rafała Medaka. McIntosh jest związany poważniej z triathlonem od 18 lat. Po zakończeniu zawodniczej kariery zamierza zająć się trenowaniem innych.

– Na poważniej zacząłem przygodę z triathlonem w 2002 roku. Podczas pobytu w Nowej Zelandii razem z kilkoma kolegami, którzy startowali w triathlonach, oglądałem transmisję z mistrzostw świata na Hawajach – mówił w rozmowie z TriathlonLife.pl Dan McIntosh. –  Jednak zadebiutowałem podczas Xterra w 2000 roku. Wówczas popełniłem chyba wszystkie możliwe błędy, ale zawody mi się podobały. Następnym razem wystartowałem dopiero w 2002 roku – opowiadał zawodnik.

Przemysław Schenk
foto: materiały prywatne

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X