Wiadomości

Ironman 70.3 Duisburg. Tragiczna śmierć zawodnika

Niestety, napływają do nas smutne informacje o śmierci jednego z uczestników zawodów w Duisburgu. Pomimo interwencji medycznej nie udało się go uratować.

Podczas Ironman 70.3 Duisburg walczyło ponad 3000 zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Z pewności polscy kibice zapamiętają znakomity wynik Ani Lechowicz, która wbiegła na metę jako druga zawodniczka OPEN, z czasem 4:22:59. Po zawodach przyznała, że to była dla niej najszybsza połówka w dotychczasowej karierze sportowej.

Niestety, nie dla wszystkich uczestników tych zawodów ten start zakończył się dobrze.

Tragiczna śmierć zawodnika

Podczas wyścigu zmarł 67-letni zawodnik. Został wyjęty z wody przez ekipę ratowniczą, która bezzwłocznie rozpoczęła sztuczne oddychanie. Następnie mężczyzna został przewieziony do szpitala. Niestety, po dotarciu na miejsce poinformowano o jego zgonie.

Może martwić fakt, że to nie pierwszy przypadek śmierci zawodnika podczas zawodów w tym sezonie. Podobna sytuacja miała już miejsce podczas m.in.: Ironman 70.3 Mallorca, Challenge Lisboa, Ironman 70.3 Staffordshire.

Przemek Schenk
źródło: tri-today
foto: pixabay

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. Czy wiadomo, co się stało temu zawodnikowi? Nie pytam z czystej ciekawości, ale może ta tragedia była do uniknięcia (tak, wiem, że się trzeba przebadać) i może posłużyć ku przestrodze innym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X