Wiadomości

Jerzy Górski wraca do triathlonowej rywalizacji

Sentymentalny powrót legendy polskiego triathlonu. Już w najbliższy weekend Jerzy Górski wystartuje w zawodach IRONMAN POLAND! Zrobi to po latach przerwy.

Niedzielne zmagania triathlonowe w Poznaniu to ostatnie wydarzenie organizowane przez IRONMAN POLAND w tym sezonie. Cykl zakończy się w wielkim stylu – w sztafecie weźmie udział Jerzy Górski, mistrz świata w podwójnym IRONMAN’ie, który w latach 90. zdobył złoto na zawodach w Stanach Zjednoczonych. To pierwszy start legendy po kilkunastoletniej przerwie – co skłoniło Górskiego do powrotu?

Zawody IRONMAN POLAND to nie tylko zmagania pojedynczych zawodników – w ramach wydarzenia organizowane są również 3-osobowe sztafety. Już 4 września w jednej z nich weźmie udział Jerzy Górski, którego miłośnicy triathlonu kojarzą z Mistrzostw Świata w Huntsville z 1990 roku, na których zdobył pierwsze miejsce w podwójnym IRONMAN’ie. Mistrz znany jest też szerszemu gronu, spoza świata sportu – na podstawie jego życiorysu powstał film „Najlepszy”, który inspiruje do przełamywania własnych słabości i pracy nad sobą poprzez aktywność fizyczną. Górski, po wieloletniej przerwie, wystartuje na dystansie 1,5 km pływania w jeziorze Kierskim, reprezentując team true™ men skin care, polskiej marki kosmetyków dla mężczyzn. 

Sentymentalny start dla Jurka Górskiego

Pomysł na start zrodził się spontanicznie. W czerwcu true™ zaprosiło mnie na swoje stanowisko w strefie EXPO w ramach IRONMAN POLAND, które organizowali w Warszawie. Spędziłem z zespołem cały weekend w stolicy, później były kolejne zawody w Gdyni, gdzie również im towarzyszyłem. W trakcie oglądania zmagań powróciły dawne emocje, dlatego, gdy ktoś wspomniał o wzięciu udziału w wyścigu, nie wahałem się ani chwili. Triathlon jest we mnie od zawsze, ale stan zdrowia nie pozwalał mi od dłuższego czasu na pełny dystans. Na szczęście, dzięki sztafecie udało nam się to obejść i po latach przerwy znów będę częścią wydarzenia – już nie tylko jako kibic, ale też zawodnik. Co więcej, samo miejsce i termin sztafety mają dla mnie sentymentalne znaczenie. To właśnie nad Jeziorem Kierskim w 1984 r. zaczęła się historia polskiego triathlonu, a w ten weekend miną dokładnie 32 lata od zdobycia mistrzostwa w Alabamie – komentuje Jerzy Górski.

Pałeczkę po Górskim przejmie Maciej Adamaszek, założyciel marki kosmetycznej, który pokona 40 km trasy na rowerze. Wyścig zakończy 10-kilometrowym biegiem Przemysław Janecki, twórca projektu Maraton Europa Plus.

Nie stawiamy sobie wymagań co do wyników, chcemy się dobrze bawić. Nie tylko Jurek startuje po dłuższej przerwie – ja również nie brałem udziału w IRONMANIE od 2019 roku. Przygotowania do tamtego startu w Hamburgu zainspirowały mnie do stworzenia własnej marki, a dziś jesteśmy jednym z partnerów wydarzenia, dlatego tym bardziej cieszę się na niedzielną sztafetę. Do drużyny zaprosiłem też Przemka Janeckiego, który dołączył do mojego biznesu w trakcie kampanii crowdfundingowej i został akcjonariuszem FerrumLabs S.A. Po cichu liczę, że okaże się czarnym koniem naszego team’u – ukończył już 30 maratonów i ultra maratonów w 15 krajach – dodaje Maciej Adamaszek, twórca true™ men skin care.

Maciej Adamaszek, tym razem wcieli się także w rolę zawodnika

Najbliższy weekend to nie tylko świetna okazja do zobaczenia mistrza w akcji, ale też spotkania się z nim na żywo. Legenda triathlonu 3 i 4 września będzie obecna w strefie EXPO w STACJI True™ REGENERACJI – w sobotę w godz. 10.00-20.00, a w niedzielę w godz. 12.00-16.00. Marka przygotowała też dla odwiedzających dodatkowe darmowe atrakcje jak masaże, możliwość przetestowania produktów, a także konkursy z nagrodami.

O marce

“Podczas przygotowań do triathlonu zrozumiałem, że pielęgnacja skóry jest tak samo ważna, jak regeneracja mięśni po treningu. Godziny spędzone na pływaniu w basenie, jeździe na rowerze i bieganiu odbiły się na mojej cerze – była wysuszona, twarz wyglądała na zmęczoną, potrzebowała głębokiego oczyszczenia, regeneracji i ochrony. W związku z tym poszukiwałem skutecznych preparatów stworzonych rzeczywiście z myślą o potrzebach męskiej skóry, szczególnie poddawanej tak intensywnemu wysiłkowi fizycznemu, wpływowi promieni UV, spalin samochodowych czy smogu. Kłopoty ze znalezieniem właściwych kosmetyków, zmobilizowały mnie do stworzenia takich, które będą prawdziwym “game changerem”. Nazwałem je true.”
Maciej Adamaszek, triathlonista i twórca true™ men skin care, oficjalnych kosmetyków IRONMAN POLAND

True™ men skin care to polska marka męskich kosmetyków, zapewniająca zaawansowaną ochronę przed starzeniem się skóry i negatywnym wpływem zanieczyszczeń środowiska. Brand został wyróżniony Złotą Perłą Rynku Kosmetycznego w kategorii „Kosmetyki Pielęgnacyjne dla Mężczyzn”. W produktach true™ znajdują się wysokiej jakości składniki, które w zdecydowanej przewadze są naturalne, ale są także wzbogacone o składniki będące efektami biotechnologicznego hi-tech. Wszystkie kosmetyki true™ men skin care są wolne od: olejów mineralnych, parabenów, oleju parafinowego, siarczanów, SLS, SLES, DEA i alkoholu. Produkty true™ men skin care są dostępne w sprzedaży w Polsce, Niemczech, Austrii, Hiszpanii czy Francji. Więcej informacji na temat marki można znaleźć na stronie truemenskincare.com.

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X