Wiadomości

Dwóch triathlonistów zmarło podczas weekendowych zawodów

Napływają przykre informacje z Ironman 70.3 Mallorca oraz Challenge Lisboa. Organizatorzy zawodów poinformowali o śmierci dwóch uczestników tych imprez.

W sobotę pojawiła się wiadomość o tragicznej śmierci sportowca, który wystartował w Ironman 70.3 Mallorca. Niestety, to nie była jedyna tak przykra sytuacja ostatniego weekendu.  

Tragedia na etapie pływackim

Organizatorzy Challenge Lisboa opublikowali oświadczenie, w którym poinformowali o śmierci kolejnego zawodnika.

– Z wielkim smutkiem potwierdzamy śmierć uczestnika Challenge Lisboa.  Podczas pływania w sobotnim wyścigu personel bezpieczeństwa zauważył, że sportowiec ma kłopoty. Udzielili mu natychmiastową pomoc. Uczestnik został przetransportowany do namiotu medycznego, gdzie ratownik go ocucił, a następnie został przewieziony do szpitala. Niestety, w niedzielę wieczorem 8 maja, dowiedzieliśmy się, że sportowiec zmarł. Składamy najgłębsze kondolencje rodzinie i przyjaciołom. Oferujemy im nasze wsparcie w tym smutnym czasie. I dziękujemy personelowi ds. bezpieczeństwa i personelowi medycznemu, który zareagował tak szybko i pospieszył sportowcowi z pomocą, której potrzebował – napisali organizatorzy.

Niestety, to nie pierwsza taka sytuacja w tym sezonie na triathlonowych zawodach. Podczas Ironman 70.3 Texas jeden z zawodników źle się poczuł na etapie pływackim.  Po przetransportowaniu go do szpitala triathlonista zmarł.

BEZ WZGLĘDU JAKI UPRAWIASZ SPORT I CZY ROBISZ TO WYCZYNOWO, CZY AMATORSKO WARTO CO PEWIEN CZAS WYKONAĆ BADANIA PROFILAKTYCZNE. NIE ZWLEKAJ. DWIE, TRZY GODZINY POŚWIĘCONE NA WIZYTĘ U SPECJALISTY MOGĄ OKAZAĆ SIĘ ZBAWIENNE.

Przemek Schenk
foto: pixabay

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X