Wiadomości

Ewa Bugdoł została mamą

Kilka dni temu jedna z najbardziej doświadczonych triathlonistek w Polsce urodziła synka. Ewa Bugdoł teraz sprawdzi się w roli matki.

14 listopada o godzinie 17:58  przyszedł na świat Gabriel Joseph Thompson. Gratulujemy rodzicom!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ewa Bugdol (@ewabugdoltri)

Wyjątkowy start w tandemie

W tym sezonie Ewa Bugdoł podjęła się wyjątkowego wyzwania. W ramach tegorocznych mistrzostw Europy w Olsztynie brała udział w rywalizacji paratriathlonistów jako pilotka Angeliki Biedrzyckiej. Dla Ewy to był pierwszy start w tej roli. Razem z Angeliką startowały w kategorii PTVI.

Jestem niezmiernie podekscytowana, bo będzie to pierwszy mój start w roli pilotki w triathlonie z zawodniczką niedowidzącą Angeliką Biedrzycką. W zeszłym roku wspólnie przygotowywałyśmy się  do Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym na tyle skutecznie, że wywalczyłyśmy brązowy medal ze startu wspólnego. Angelika jest utalentowaną i bardzo ambitną zawodniczką, która jestem przekonana, może jeszcze wiele osiągnąć nie tylko w sporcie – opowiadała Ewa Bugdoł, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Wówczas Angelika Biedrzycka pokonała trasę z czasem 1:09:05. Tym samym wbiegła na metę z siódmym wynikiem.

Kim jest Ewa Bugdoł?

Ewa Bugdoł jedna z najbardziej doświadczonych triathlonistek w Polsce  Co ważniejsze, sukcesywnie wykorzystuje potencjał. Odzwierciedlają to jej wyniki. Jako pierwsza Polka w historii trzy razy z rzędu znalazła się na pierwszym miejscu w Światowym Rankingu Kobiet na pełnym dystansie. Do tego jest dziewięciokrotną Mistrzynią Polski na tym dystansie. Wygrywała w latach 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 i 2020. Jest Mistrzynią Europy ETU Challenge Poznań z 2016 roku.  Jednak Ewa Bugdoł zanotowała dobre wyniki nie tylko na pełnym IM. W sezonie 2019 podczas mistrzostw Europy w Targu Mures zdobyła srebrny medal na dystansie średnim.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X