Ironman Arizona. Wygrani Skipper oraz True. Udany debiut Kanute

Kilku mocnych zawodników PRO rywalizowało też w Ironman Arizona. Na tych zawodach zadebiutował na pełnym dystansie też Ben Kanute.

Amerykanin kilka tygodni temu pokazał się z niezwykle dobrej strony podczas mistrzostw świata Ironman 70.3 St. George i ustąpił jedynie Kristianowi Blummenfeltowi. Tym razem stanął pierwszy raz na pełnym dystansie. Nie miał łatwego zadania, bo musiał mierzyć się z takimi zawodnikami jak: Joe Skipper, Kristian Hogenhaug, Matthew Hanson, czy Ruben Zepuntke.

Wśród kobiet startowały takie zawodniczki jak: Sarah True, czy Skye Moench.

Zwycięski Brytyjczyk

Udany wyścig zanotował Joe Skipper, który niemal przez cały wyścig przewodził w stawce, choć do pewnego momentu kroku mu dotrzymywał Kristian Hogenhaug. Choć to Brytyjczyk lepiej wytrzymał trudy tego wyścigu i mógł cieszyć się z wygranej, pojawiając się na mecie, z wynikiem 7:46:00.

Na drugim miejscu zawody ukończył Matthew Hanson, który do zwycięzcy stracił 3:48. Powody do zadowolenia ma Ben Kanute, który debiutując na pełnym dystansie, pokonał trasę z wynikiem 7:51:25, kończąc rywalizację na trzeciej pozycji.