Wiadomości

Ben Kanute: Nie mogłem prosić o lepsze zakończenie sezonu

Podczas Ironman Arizona zadebiutował na pełnym dystansie. Ben Kanute może być zadowolony z tak zakończonego sezonu.

Amerykanin kilka tygodni temu pokazał się z niezwykle dobrej strony podczas mistrzostw świata Ironman 70.3 St. George i ustąpił jedynie Kristianowi Blummenfeltowi. Tym razem stanął pierwszy raz na pełnym dystansie. Nie miał łatwego zadania, bo musiał mierzyć się z takimi zawodnikami jak: Joe Skipper, Kristian Hogenhaug, Matthew Hanson, czy Ruben Zepuntke.

Udane zakończenie sezonu

Ostatecznie Ben Kanute zaliczył bardzo dobry debiut na nowym dla siebie dystansie, zajmując trzecie miejsce, z czasem 7:51:25. Szerzej podzielił się wrażeniami w mediach społecznościowych.

Nadal przeżywam tamten wyścig. Ścigałem się z radością. Nie mogłem prosić o lepsze  zakończenie sezonu. Moim najważniejszym celem w każdym wyścigu jest  zobaczenie, jak wypadnę przeciwko najlepszym na świecie. Zrobiłem to wczoraj (jak również w St. George). W cierpieniu jest piękno. Jestem wdzięczny za możliwości, które mam, aby zobaczyć, na co mnie stać, a zwłaszcza za zespół, który jest za mną i wspiera mnie we wszystkich wzlotach i upadkach – napisał Ben Kanute, w mediach społecznościowych.

Liczby Kanute w Ironman Arizona

Pływanie – 47:34

T1 – 3:45

Rower – 4:13:12

T2 – 1:29

Bieg – 2:45:25

Finisz – 7:51:25

Przemek Schenk
foto: Ben Kanute Instagram, materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X