Wiadomości

Droga na mistrzostwa prowadzi przez Warszawę

Za tydzień zawodnicy będą rywalizować w ramach trzeciej edycji Citi Handlowy Ironman 70.3 Warszawa. Stawka jest wysoka, łącznie do zdobycia jest 45 slotów na mistrzostwa świata IM 70.3 w Lahti.

Zawody w Warszawie są jednymi z wielu, ale już niemal ostatnimi, gdzie można wywalczyć przepustkę na tegoroczne Mistrzostwa Świata Ironman 70.3, które odbędą się w Finlandii. Bez wątpienia to jest jeden z czynników, który sprawa, że organizatorzy spodziewają się rekordu frekwencji na zawodach, które zostaną rozegrane 11 czerwca. Na linii startu staną triathloniści z ponad 60 krajów świata!

Możliwość dla polskich AG

Dużą szansę na wywalczenie przepustki do Lahti widzą czołowi polscy AG, którzy do Warszawy przyjadą w jednym celu.

Pierwszym celem tego sezonu jest walka w Warszawie o slota na mistrzostwa świata Ironman 70.3 w Lahti. Co z tego wyjdzie, dowiem się już niedługo – zapowiadał walkę o konkretny cel podczas zawodów w Warszawie Jacek Krawczyk, który podzielił się przemyśleniami z TriathlonLife.pl po zawodach w Czempiniu, które ukończył na 3 miejscu w mistrzostwach Polski w duathlonie.

Podobny cel ma Sergiusz Sobczyk, który ostatnio startował w m.in.: Ironman Lanzarote, gdzie zajął drugie miejsce wśród amatorów OPEN i wygrał kategorię wiekową. Zdobył przy tym slota do Nicei, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Wystartuję w Ironman 70.3 Warszawa z celem kwalifikacji na MŚ IM 70.3 w Lahti – krótko deklarował Sergiusz Sobczyk w rozmowie z TriathlonLife.pl po starcie w Hiszpanii.

Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2023 r. Sportowe emocje zaczną się już w piątek późnym wieczorem, gdy o godz. 23:00 na krótką, 5-kilometrową trasę wyruszą uczestnicy Night Run Warsaw. W sobotę zaplanowano biegi dla najmłodszych w Multimedialnym Parku Fontann, a główna rywalizacja triathlonowa na dystansie IRONMAN 70.3 oraz olimpijskim odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca. Zapisy trwają do 4 czerwca.

Trasa zawodów

Rywalizacja pływacka nadal będzie odbywać się w Jeziorze Zegrzyńskim, ale w nowym miejscu. Dzięki temu uczestnicy będą mogli przeżyć zupełnie nowe emocje i zobaczyć ten popularny zbiornik z innej perspektywy.

Zmiana miejsca pływania i strefy zmian T1 pociągnęła za sobą także konieczność korekty trasy rowerowej. Wydłużeniu ulegnie odcinek na terenie powiatu wołomińskiego. Zawodnicy po raz pierwszy pojadą fragmentem drogi wojewódzkiej nr 629 w kierunku Radzymina. Z uwagi na budowę torów tramwajowych do Wilanowa i inne remonty skróceniu ulegnie odcinek trasy rowerowej w Warszawie. Zawodnicy zawrócą już przed Mostem Poniatowskiego i wjadą do strefy zmian T2 usytuowanej na boisku bocznym Polonii Warszawa – mówił Michał Drelich.

Utrzymana zostanie natomiast ubiegłoroczna trasa biegowa, prowadząca przez historyczną cześć Warszawy, m.in. ulicą Miodową i Krakowskim Przedmieściem. Meta i całe miasteczko triathlonowe zostaną zlokalizowane w Multimedialnym Parku Fontann.

Przemek Schenk
foto: Ironman Poland

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X