Wiadomości

Wilkowiecki i Jerzyk wśród faworytów Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw

Listy startowe zawodników PRO na zawody Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw zostały zamknięte. 11 czerwca szykują nam się ciekawe pojedynki polskich faworytów z zagranicznymi zawodnikami.

Rosną emocje przed nadchodzącym Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Polscy kibice szczególnie mocno liczą na kolejny dobry występ Roberta Wilkowieckiego, który niedawnym startem w zawodach IRONMAN Texas potwierdził przynależność do światowej czołówki triathlonistów.

Po zeszłorocznym zwycięstwie w Warszawie mam oczywiście dobre wspomnienia i przede wszystkim chęć sięgnięcia po kolejne. Tym bardziej, że jest pewien niedosyt, bo tamtego dnia warunki pozwalały na szybsze ściganie, szczególnie na części kolarskiej. Tym razem jeszcze mocniej skupiam się na walce o punkty do rankingu PTO. Zatem zależy mi na jak najszybszym wyścigu – komentuje Robert Wilkowiecki.

Groźni przeciwnicy WIlka

Wśród najgroźniejszych rywali aktualnego wicemistrza Europy IRONMAN należy wymienić Kacpra Stępniaka z Pho3nix GVT Team, który finiszował tuż za popularnym „Wilkiem” w ubiegłorocznych zawodach Enea IRONMAN 70.3 Poznań, a także Duńczyka, Mikiego Taagholta. Ten ostatni również ma dobre wspomnienia z Polski – w 2019 roku zajął bowiem 3. miejsce podczas Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

Bardzo się cieszę na start w Warszawie. Nie mogę się doczekać, tym bardziej, że jeszcze nigdy tam nie startowałem, a słyszałem, że to wspaniałe miasto – mówi Miki Taagholt.

Na liście zawodników PRO znajdują się też m.in. Tomasz Brembor, Piotr Ławicki oraz doskonale znany polskim triathlonistom Anton Blokhin z Ukrainy, który w przeszłości wielokrotnie stawał na podium polskich zawodów triathlonowych w Suszu i Gdyni.

Emocjonująco u Pań

Ciekawie zapowiada się także rywalizacja wśród kobiet. Za jedną z faworytek można na pewno uznać Lucy Buckingham, która jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Hall zwyciężyła w zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia w 2021 roku.

W ubiegłym roku doznałam przepukliny jednego z dysków w dolnej części kręgosłupa. Powrót do ścigania zajął dłuższą chwilę, ale tym bardziej cieszę się, że startem w Warszawie zainauguruję swój sezon. Trasa wyścigu wydaje się szybka i jestem gotowa dać z siebie wszystko – zapowiada reprezentantka Wielkiej Brytanii.

Jerzyk powalczy o dobry wynik

W rywalizacji o najwyższe lokaty powinna liczyć się Agnieszka Jerzyk. Utytułowana reprezentantka Polski triumfowała już w warszawskich zawodach w 2017 roku, ale na dystansie olimpijskim. Przed tegorocznym startem na dystansie IRONMAN 70.3 tonuje jednak oczekiwania:

Jestem w trakcie przygotowań do startu w IRONMAN Frankfurt, gdzie celem jest zdobycie slota na Mistrzostwa Świata. Zawody w Warszawie mają być istotnym elementem przygotowań i gdy stanę na starcie, na pewno dam z siebie wszystko i będę walczyć o podium. Chciałabym powiedzieć, że o zwycięstwo, ale mam świadomość, że po urodzeniu córki i kłopotach z kontuzjami, nie wróciłam jeszcze na najwyższy poziom – twierdzi Agnieszka Jerzyk.

Wśród zawodniczek PRO zobaczymy także doświadczoną Michelle Vesterby. Reprezentantka Danii to utytułowana zawodniczka, ale swoje największe sukcesy odnosiła w latach 2012-2016, gdy trzykrotnie finiszowała w pierwszej dziesiątce podczas Mistrzostw Świata IRONMAN, w 2015 roku ocierając się nawet o podium tych zawodów.

Rekordowa frekwencja

Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2023 r. Sportowe emocje zaczną się już w piątek późnym wieczorem, gdy o godz. 23:00 na krótką, 5-kilometrową trasę wyruszą uczestnicy Night Run Warsaw. W sobotę zaplanowano biegi dla najmłodszych w Multimedialnym Parku Fontann, a główna rywalizacja triathlonowa na dystansie IRONMAN 70.3 oraz olimpijskim odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca. Organizatorzy zapowiadają rekordową frekwencję w historii imprezy, a na listach startowych znajdują się zawodnicy z ponad 60 różnych krajów świata.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X