Wiadomości

Paulina Klimas bez zgody lekarza na start w Madrycie

Na starcie mistrzostw Europy w Madrycie zabraknie Pauliny Klimas, która nie dostała zgody od lekarza Kadry Narodowej na ten wyścig.

Jakiś czas temu Paulina Klimas miała wypadek na rowerze przez co musiała już zrezygnować z zaplanowanego startu w Pucharze Europy w Olsztynie. Jednak na zawodach spotkaliśmy trenera zawodniczki i pytaliśmy wówczas o stan jej zdrowia.

Kraksa na rowerze. Paulina “‘była szyta”‘. Ma 8-10 szwów na biodrze. Rana goi się od tygodnia. Mimo, to byliśmy zmuszeni wycofać się ze startu w Olsztynie. Zobaczymy, co dalej. Dzisiaj (sobota 27 maja) weszła na trenażer. Sądzę, że wejdzie do wody w połowie tygodnia. Zdarzył się 10 dniowy odpoczynek, nie planowaliśmy tego, ale staram się patrzeć na to z optymizmem. Przede wszystkim patrzymy na zdrowie. Zobaczymy, czy uda się wystartować w mistrzostwach Europy w Madrycie. Lekarz kadry Artur Pupka wypowie się na ten temat. Zobaczymy, czy dostaniemy zielone światło. Jeśli nie, to będzie trzeba zmienić trochę harmonogram startów. Walka o kwalifikacje olimpijskie jest strasznie zacięta. Nie poddajemy się – mówił Mateusz Kaźmierczak, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Stanowisko lekarza

Dostaliśmy od Lekarza Kadry Narodowej prof. Artura Pupki jego stanowisko w sprawie dopuszczenia Pauliny Klimas do nadchodzącego wyścigu w Madrycie.

Paulina Klimas, zawodniczka Kadry Narodowej Polskiego Związku Triathlonu uległa wypadkowi w czasie etapu kolarskiego zawodów triathlonowych Silesiaman w Pszczynie. Do wywrotki doszło na progu zwalniającym. W wyniku upadku doszło do rozległego urazu uda i powstania rany miażdżonej. Taka rana charakteryzuje się rozwojem w jej obrębie dużego krwiaka, rozległym uszkodzeniem skóry i zanieczyszczeniami co może implikować jej zakażenie. I tak się stało w tym przypadku mimo szybkiej interwencji chirurgicznej w miejscowym szpitalu. Paulina jest pod moją stałą opieką online. Była również kontrolowana przez operującego ją chirurga. Zalecona jest długotrwała antybiotykoterapia, kilkukrotna zmiana w ciągu doby specjalistycznych opatrunków. Mimo trudności rana powoli zaczyna się goić, ale proces leczenia jeszcze nie jest zakończony. Paulina, z moją zgodą, zaczęła wykonywać krótkie treningi na trenażerze i biegowe. Charakter rany, powikłania w gojeniu uniemożliwiają teraz udział zawodniczki w zawodach triathlonowych. Jako Lekarz Kadry Narodowej, w porozumieniu z trenerami i Dyrektorem Sportowym Związku musiałem podjąć decyzję o wycofaniu Pauliny z Mistrzostw Europy w Madrycie odbywających się w najbliższy weekend – przekazał szczegółowe oświadczenie prof. Artur Pupka, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X