Wiadomości

Dobra zabawa i rywalizacja dzieci

Za nami największe wydarzenie multisportowe dla dzieci w Polsce i jedne z większych W Europie – Enea Junior Triathlon Poznań.

Dzień przed otwarciem basenu letniego “Chwiałka” stał się on areną zawodów dla najmłodszych multisportowców. W zmaganiach wzięło udział niemal 500 dzieci, startujących w siedmiu różnych kategoriach wiekowych.

– Organizując zawody dziecięce, podchodzimy zawsze poważnie w 100 procentach do dziecka. Chcemy, kiedy dziecko przyjeżdża na zawody, czuło się ważne i miało poczucie, że zawody są skoncentrowane na nim, a nie są dodatkiem do głównej imprezy dla dorosłych. W Poznaniu mamy zawody tylko dla dzieci. Wiemy, że organizacja takiego typu wydarzenia jest ogromnym wyzwaniem organizacyjnym oraz finansowym – mówił Piotr Lisiecki przed zawodami, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Rywalizacja dzieci

Dzieci od 1 do 8 roku życia rywalizowały w triathlonie. Dzieci startujące w kategoriach Junior 1 i 2 zmagania mogły ukończyć w towarzystwie swoich rodziców. Starsi (9-15 lat) z kolei mierzyli się w zawodach w formie aquathlonu.

Starty zwieńczyły zawody w ramach sztafety rodzinnej Poznań Family Aquathlon, gdzie okazję do wspólnego wysiłku mieli najmłodsi, którzy wcześniej ukończyli zawody w swojej kategorii, tym razem startowali wraz z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami.

Rodzinna strefa aktywności

Podczas całych zawodów uczestnicy mogli skorzystać ze rodzinnej strefy aktywności przygotowanej przez tytularnego sponsora Enea. Ponadto o godzinie 15:30 partner imprezy DropLine przygotował wyjątkową atrakcję “Kolorowy Zawrót Głowy”. Wszyscy uczestnicy otrzymali darmowe proszki holi, które na sygnał spikera posłali w górę.

Przypomnijmy, że zawody Enea Junior Pozań Triathlon otrzymały w tym roku prestiżową nagrodę DEMES podczas największych targów biznesowo-sportowych SPORTBIZ 2022 w kategorii “Małe wydarzenie Sportowe”, a także nagrodę Młodzieżowa Sportowa impreza roku w Poznaniu za sezon 2021.

Współorganizatorem wydarzenia był Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania Sponsorem Tytularnym firma Enea a partnerem organizacyjnym Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X